Nowe płatne parkingi na Woli - dzielnica chce rozbudować strefę [ULICE]

2020-01-22 10:06
Warszawa
Autor: Canva.com

Otwarcie stacji Płocka, Młynów oraz Księcia Janusza zasadniczo zmieni sytuację komunikacyjną w dzielnicy Wola. Publiczny transport stanie się atrakcyjny dla mieszkańców. Już w piątek 24 stycznia otworzona zostanie kolejna stacja metra. Władze miasta obawiają się, że będzie to miało również negatywne konsekwencje - brak miejsc parkingowych dla mieszkańców. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl Warszawa.

Mieszkańcy Woli od lat zmagają się z problemem parkowania. Problem stanowią pracownicy biur, którzy pozostawiają swoje auta pod blokami, jak również po prostu niewielka ilość miejsc w stosunku do mieszkańców posiadających auta. Władze miasta liczą, że niebawem problem zmniejszy się w związku z otwarciem stacji metra. Może się jednak okazać, że samochodów będzie jeszcze więcej, bo warszawiacy zaparkują je w dogodnym dla siebie miejscu, blisko wejścia do metra. Burmistrz dzielnicy Krzysztof Strzałkowski domaga się rozszerzenia strefy oraz godzin płatnego parkowania. Strefa płatnego parkowania kończy się obecnie w okolicach ulic Towarowej i Okopowej.

Nowe płatne strefy parkowania na Woli - jak będą wyglądać?

Płatne strefy parkowania zostałyby na Woli rozszerzone. Władze chcą, by przesunąć je do al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Księcia Janusza, gdzie znajduje się nowa stacja metra. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE