Nowe obostrzenia: zamknięte szkoły i restauracje. Co jeszcze zmienia się w Polsce od soboty 24.10.2020?

2020-10-23 16:45 a.d.
Nowe obostrzenia: zamknięte szkoły, kina i fryzjerzy. Co jeszcze zmienia się w Polsce od soboty 24.10.2020?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Nowe obostrzenia: zamknięte szkoły i restauracje. Co jeszcze zmienia się w Polsce od soboty 24.10.2020? Konferencja prasowa, która miała odbyć się w czwartek 22 października została przeniesiona na piątek 23.10.2020. Po godzinie 11 poznaliśmy kolejne decyzje i obostrzenia w walce z koronawirusem w Polsce. Więcej przeczytacie na ESKA.pl Warszawa

Spis treści

  1. Strefa czerwona od 24 października - które powiaty zamknięte?
  2. Zamknięte szkoły podstawowe - od kiedy?
  3. Zakaz spotkań do 5 osób - o co chodzi?
  4. Nowe obostrzenia w Polsce - co będzie zamknięte? Od kiedy?
  5. Obostrzenia dla seniorów - co zmienia się od 24 października?

Co zmienia się w Polsce od soboty 24.10.2020? Po godzinie 11 premier poinformował, że nie zdecyduje się ani na całkowite zamknięcie kraju, ani na wprowadzenie godziny policyjnej w Polsce, jak ma to miejsce w wielu krajach na świecie. Wyraził również zaniepokojenie w związku ze wzrostem zachorowań. Rząd ma jednak nadzieję, że obostrzenia wprowadzone po 23 października będą działać skutecznie i kolejne nie będą już potrzebne.

Strefa czerwona od 24 października - które powiaty zamknięte?

Strefa czerwona obowiązywać będzie na terenie całego kraju. Oznacza to między innymi całkowity zakaz wesel i imprez zorganizowanych na terenie całego kraju. Pod znakiem zapytania stają miedzy innymi studniówki 2021.

Zamknięte szkoły podstawowe - od kiedy?

Klasy od 4 do 8 rozpoczynają naukę w trybie zdalnym. Ma to pomóc w ograniczaniu kontaktów nie tylko między uczniami, lecz również osobami dorosłymi. Dzieci nie będą mogły również przemieszczać się między godzinami 8 - 16 bez opieki rodzica!

Zakaz spotkań do 5 osób - o co chodzi?

Wprowadzony został zakaz spotkań osób, które nie ze sobą nie mieszkają. Zakaz dotyczy grup powyżej 5 osób!

Nocne protesty kobiet na ulicach Warszawy

Nowe obostrzenia w Polsce - co będzie zamknięte? Od kiedy?

Zamknięte na dwa tygodnie zostają restauracje i inne punkty gastronomiczne. Od soboty mogą prowadzić swoją działalność jedynie realizując zamówienia w dostawie i na wynos.

Obostrzenia dla seniorów - co zmienia się od 24 października?

Seniorzy powyżej 70 roku nie mogę wychodzić z domu poza wyjściami niezbędnymi jeśli mieszkają same. Zamknięte zostają również sanatoria.