mieszkania

i

Autor: UM Warszawa

Z Warszawy

Nowe mieszkania z niskimi czynszami w Warszawie. Miasto ogłosiło podpisanie umowy

2023-12-08 20:50

Jak przekazał warszawski ratusz, już za niecałe dwa lata w stolicy powstaną nowe mieszkania na wynajem z niskimi czynszami dla osób o średnich dochodach. Lokale będą znajdowały się przy ul. Rudnickiego na Bielanach. W piątek, 8 grudnia podpisano umowę na ich budowę.

Inwestycja, o której mowa, jest realizowana przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ Spółka z o.o. Jak podkreśla miasto, projekt wpisuje się w Wieloletni Program Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy na lata 2021-2025.

Nowe mieszkania na wynajem w Warszawie

- Konsekwentnie realizujemy program polityki mieszkaniowej w stolicy. Budowane mieszkania spełniają standardy energooszczędności, jak również dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Budynek na Bielanach będzie wyposażony w instalację paneli fotowoltaicznych. Powstanie w doskonałej lokalizacji i komunikacji, blisko trasy S8 i przystanków komunikacji miejskiej - podkreśliła wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Miasto zaznacza, że "w ramach inwestycji powstanie budynek o zróżnicowanej wysokości od VI do X kondygnacji". Znajdzie się w nim 178 mieszkań, a do tego dwa lokale usługowe oraz dwa niezależne, podziemne garaże. Poza tym mieszkańcy będą mogli korzystać z przestrzeni, na której znajdzie się mała architektura, plac zabaw, miejsce do rekreacji oraz stojaki na rowery.

W jaki sposób zostanie sfinansowana cała inwestycja? - Miasto Warszawa przekazało Spółce 100 proc. środków na realizację inwestycji mieszkaniowej, z wykorzystaniem środków z Funduszu Dopłat w ramach prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego z programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa (zwrot dla Warszawy 80 proc. poniesionych nakładów na inwestycję mieszkaniową), a także ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (dofinansowanie dla Warszawy do 10 proc. kosztów inwestycji mieszkaniowej). Taki system finansowania, bez wykorzystania kredytu bankowego, umożliwia przyszłym najemcom niski czynsz, co jest szczególnie istotne dla osób o średnich dochodach - poinformowano.

bloki

i

Autor: UM Warszawa

Nowa siedziba dla wawerskich strażaków - zobacz wizualizacje:

Niesamowite ozdoby w centrum Warszawy. Jak podróż w czasie!