Nowe maseczki i kombinezony są już w magazynie! Wkrótce trafią do stołecznych szpitali

2020-03-26 19:04 STAN
Maseczki dla lekarzy wkrótce trafią do stołecznych szpitali
Autor: Facebook/Rafał Trzaskowski

W szpitalach wciąż brakuje najbardziej podstawowego sprzętu ochrony osobistej, m.in. rękawiczek czy maseczek ochronnych. Na jego zakup miasto przeznaczyło 12 mln zł z rezerwy kryzysowej. Około 50 proc. zamówienia trafiło już do magazynu i wkrótce zostanie rozdysponowane między stołeczne szpitale. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

- Mamy to! Zamówiony przez nas sprzęt ochrony osobistej, którego tak bardzo brakuje lekarzom i personelowi szpitali, dociera do Miasto Stołeczne Warszawa. Maseczki, fartuchy, kombinezony, przyłbice, rękawice, płyny do dezynfekcji już są w naszych magazynach i lada chwila trafią do warszawskich szpitali, które tak bardzo ich potrzebują. 50% naszego zamówienia, czyli ok. 90 tys. sztuk różnego rodzaju sprzętu, jest już na miejscu.

Lekarze, pielęgniarki, personel szpitalny – to oni są na pierwszym froncie walki z #koronawirus. Zapewnienie im bezpieczeństwa to dziś priorytet – to ich zdrowie i bezpieczeństwo są podstawowym warunkiem bezpieczeństwa nas wszystkich. Personel lekarski musi mieć pewność, że jest dobrze chroniony w zetknięciu z chorymi.

Środki na zakup sprzętu pochodzą z rezerwy kryzysowej – zdecydowałem o przekazaniu z niej na ten cel 12 mln zł. Część z tej kwoty zostanie też przeznaczona na sytuacje nieprzewidywalne, związane z rosnącym zagrożeniem epidemicznym i ochroną najbardziej narażonych na zachorowanie grup mieszkańców.

Warszawskie szpitale i przychodnie podejmują też własne wysiłki, aby poprawić procedurę zakupów na bardzo trudnym obecnie rynku (kłopoty z realizacją dostaw, rosnące ceny), dlatego stworzyły grupę zakupową, aby na bieżąco uzupełniać swoje zaopatrzenie. To kolejny powód, by dziękować, kłaniać się w pas i być dumnym z ludzi, którzy dbają o warszawską ochronę zdrowia! - czytamy w oświadczeniu prezydenta stolicy.

Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.