Samochody elektryczne dla ekopatrolu

i

Autor: am Samochody elektryczne dla ekopatrolu

Nowe auta elektryczne dla eko-patrolu! Będą jeździć buspasami [WIDEO]

2020-01-20 17:11

Stołeczny eko-patrol dostał pięć nowych samochodów elektrycznych! Wyposażone są w sprzęt do chwytania zwierząt. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przekazał dziś miejskim strażnikom klucze do nowych pojazdów. Będą mogły poruszać się po buspasach, co skróci czas dojazdu na miejsce zgłoszenia. "To szczęście dla zwierząt!"

Pięć nowych elektrycznych aut spełnia wymogi pojazdu uprzywilejowanego. To znaczy, że będą mogły jeździć buspasami, co ma ułatwić pracę strażnikom. Stacje do ładowania elektrycznych aut eko-patrolu mieszczą się na terenie Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10. Na w pełni naładowanych akumulatorach będą mogły przejechać minimum 120 km. Każde auto jest wyposażone w system nawigacji i mapę, a także sprzęt służący do chwytania zwierząt: chwytaki weterynaryjne składane, podbieraki, pętle do chwytania psów, zestaw do odławiania węży (worek, chwytak, wymienne końcówki) oraz specjalne koło z siatką do odławiania zwierząt. 

- Sprzęt w nowych autach jest przystosowany do różnej wielkości zwierząt. Począwszy od pająków, a kończąc na zwierzętach leśnych. Są to na przykład łosie lub dziki - mówi Sławomir Smyk ze Straży Miejskiej. 

- Szczególnie jesteśmy zadowoleni z tych nowych aut. Zwierzęta są bardzo wrażliwe. Szczególnie na pracę silnika czy drżenie podwozia. Nowe pojazdy są elektryczne, a więc są ciche i poprawią komfort transportu zwierząt po Warszawie - mówi dyrektor schroniska Na Paluchu Henryk Strzelczyk.

Koszt zakupu samochodów to 1,1 mln złotych. W zeszłym roku warszawski eko-patrol udzielił pomocy prawie 10 tys. zwierząt. 50% z nich to ptaki. Na drugim miejscu były psy, na trzecim - koty. Zdarzały się też m.in. żółwie, gekony i kraby.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE