Atrakcje

Nowa atrakcja w Warszawie. "Dyniowy ogród" może zrobić furorę

2023-10-29 17:42

Trwa prawdziwa, złota jesień. Z tej okazji w Galerii Północnej w Warszawie stworzono wyjątkową atrakcję - "Dyniowy ogród", zaaranżowany 17 metrów nad ziemią. "Dyniowy ogród" można odwiedzać od końca września do 31 października.

"Dyniowy ogród" w Warszawie

Dynie nieodłącznie kojarzą się z jesiennym klimatem oraz zbliżającym się Halloween. O tej porze roku niezwykle popularne stają się więc farmy dyń. Jedna z podobnych atrakcji - "Dyniowy ogród" - powstała na dachu Galerii Północnej w Warszawie.

Przestrzeń o powierzchni 5 tys. m kw. przemieniono w jesienny plener, którego motywem jest amerykańska farma. Zazwyczaj odwiedzający mogą znaleźć w tym miejscu bujny, zielony ogród.

- Jak przystało na farmę, nie brakuje tu m.in. czerwonej stodoły, strachów na wróble, zwierzaków i dyń wykonanych ze szpul, olbrzymich balotów ze słomy, "piaskownicy" wypełnionej ziarnami kukurydzy, czy ciągnącego się kilkadziesiąt metrów słomianego labiryntu - przekazali przedstawiciele Galerii. Dodatkowo na odwiedzających czekają oczywiście same dynie, które przyjechały prosto z Powsina. Na miejscu ustawiono tysiące warzyw w dekoracyjnej odmianie.

– "Dyniowy ogród" w Północnej to już tradycja. Co roku staramy się jednak zaskakiwać nowym motywem. Tym razem jest to amerykańska farma. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci mogą tu spędzić aktywnie czas, dorośli wypocząć i poczuć klimat jesieni, a nastolatkowie zrobić super zdjęcia w ciekawym plenerze – powiedziała Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

Co ciekawe, z czasem organizatorzy atrakcji zamierzają także nawiązać do wspomnianego już Halloween. W ogrodzie pojawi się bowiem dedykowana atrakcja. - Przestrzeń wypełnią strzygi, wampiry, duchy i inne potwory rodem z filmów grozy - zapowiedziano.

Warto zaznaczyć, że po zamknięciu "Dyniowego ogrodu" nic nie zostanie zmarnowane - dynie oraz wrzosy będzie można bezpłatnie odebrać i zabrać do domu. Przygotowane trawy i krzewy zostaną natomiast zasadzone w okolicach Galerii Północnej, a używana na miejscu słoma znajdzie swoje zastosowanie jako ściółka dla koni.

"Dyniowy ogród" w Warszawie - godziny otwarcia

"Dyniowy ogród" można odwiedzać od końca września do 31 października. Jest otwarty według następującego harmonogramu:

  • poniedziałek - sobota - 10:00-22:00;
  • niedziela - 10:00-21:00.

Wstęp do ogrodu jest bezpłatny.

Tego jeszcze nie było! W Warszawie powstało rondo dla rowerów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE