Z Warszawy

Nowa siedziba strażaków w Warszawie. Miasto pokazało wizualizacje

2023-12-08 16:24

Jak podał stołeczny ratusz, wawerska jednostka Państwowej Straży Pożarnej będzie miała nową siedzibę. W piątek, 8 grudnia podpisano odpowiednią decyzję ws. przekazania terenu. Nowy budynek jednostki znajdzie się przy ul. Drozdowej.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 12 Państwowej Straży Pożarnej ma największy obszar do ochrony spośród wszystkich warszawskich jednostek, włączając w to rejon drogę S2. Systematycznie rośnie liczba podejmowanych przez nią interwencji. W samym 2022 roku było to 1425 przypadków.

Strażacy w Warszawie z nową siedzibą

Do tej pory jednostka Państwowej Straży Pożarnej znajdowała się w wynajmowanym budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Tomaszowskiej w Radości. Obiekt niestety przestał spełniać normy techniczne, co negatywnie wpływało na warunki pełnienia służby.

Z kolei nowy budynek spełni wszelkie wymagania techniczne w zakresie niezbędnego zaplecza logistycznego i sprzętowego dla warszawskich strażaków. W wybudowanych garażach znajdzie się aż 16 stanowisk na samochody, przyczepy, a także inny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Jak przekazał ratusz, w skład obiektu wejdzie część administracyjno-socjalna oraz garażowo-magazynowa wraz z częścią socjalną dla pracowników i infrastrukturą szkoleniową. Wstępne plany mówią również o tym, że na terenie nieruchomości znajdzie się magazyn przeciwpowodziowy. Przeniesienie do nowo wybudowanego obiektu nie tylko podniesie jakość warunków bytowych strażaków, ale również będzie miało realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkanek i mieszkańców Warszawy.

Zobacz poniżej zdjęcia nowej szkoły na Mokotowie:

Niesamowite ozdoby w centrum Warszawy. Jak podróż w czasie!