Nowa podstawówka w Warszawie. Dziś zadzwonił pierwszy dzwonek

Wraz z początkiem roku szkolnego 2022/2023 działalność rozpoczęła Szkoła Podstawowa nr 403, która powstała przy ul. Karlińskiego 6. To pierwsza podstawówka na rozbudowujących się z roku na rok Odolanach, gdzie deweloperzy od kilku budują blok za blokiem.

Wakacje się skończyły, a większość uczniów i przedszkolaków zainaugurowała w czwartek 1 września rok szkolny 2022/2023. Część z nich przywita go w całkowicie nowej rzeczywistości, bo swoją działalność rozpoczynają długo wyczekiwane placówki oświatowe, które zostały oddane do użytku w tym roku.

Nowa szkoła w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 403 oraz nowe skrzydło budynku Przedszkola nr 74 „Przy Zielonym Wzgórzu" są dla nas jednymi z najważniejszych inwestycji ostatnich lat i bardzo się cieszę, że oficjalnie mogą rozpocząć swoją pracę – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz warszawskiej Woli.

Podstawówka była wyczekiwana na Odolanach od lat. Z początkiem września przy ul. Karlińskiego 6 naukę rozpoczęło ponad 500 dzieci z klas I-IV, a docelowo będzie się tu uczyć nawet 700 uczniów.

– To niezwykle nowoczesny obiekt, którego budowa pochłonęła ponad 49 mln zł. Uczniowie i nauczyciele będą mieli do dyspozycji m.in. 32 sale lekcyjne, trzy pracownie językowe, trzy świetlice, stołówkę, bibliotekę, halę sportową i zewnętrzne boiska – wylicza Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli.

Rozbudowali przedszkole w technologii modułowej

Nie tylko szkoła przyjmie w tym roku po raz pierwszy uczniów. Przy ul. Wolskiej 79 Przedszkole „Przy Zielonym Wzgórzu" wzbogaciło się o całkowicie nowe skrzydło, dzięki czemu od września będzie mogło przyjąć o 50 dzieci więcej tylko w tym roku. Znajdują się w nim trzy sale zajęć dla najmłodszych dzieci, trzy sale dla nieco starszych, a także nowoczesna sala gimnastyczno-rytmiczna, gabinety lekarskie oraz w pełni wyposażone zaplecze kuchenne.

– Na uwagę zasługuje fakt, że do budowy nowego obiektu wykorzystane zostało 37 modułów o wysokim stopniu fabrykacji, dzięki czemu na Wolę przyjeżdżały już niemal gotowe elementy – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska. – Takie rozwiązanie pozwoliło na ukończenie budowy w niecały rok, co nie byłoby możliwe, gdybyśmy zdecydowali się na tradycyjną metodę - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE

  1. W którym sklepie są najtańsze przybory szkolne? Carrefour, Kaufland, Lidl czy Biedronka?
  2. W Warszawie brakuje kierowców. Niektóre linie zostały na rozkładzie wakacyjnym
  3. Powstanie nowa sala ślubów. Urząd stanu cywilnego wraca na Wolę
Nocna prohibicja w Warszawie. Aktywiści chcą zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22