Nowa podstawówka w Warszawie. Dziś zadzwonił pierwszy dzwonek

Wraz z początkiem roku szkolnego 2022/2023 działalność rozpoczęła Szkoła Podstawowa nr 403, która powstała przy ul. Karlińskiego 6. To pierwsza podstawówka na rozbudowujących się z roku na rok Odolanach, gdzie deweloperzy od kilku budują blok za blokiem.

Wakacje się skończyły, a większość uczniów i przedszkolaków zainaugurowała w czwartek 1 września rok szkolny 2022/2023. Część z nich przywita go w całkowicie nowej rzeczywistości, bo swoją działalność rozpoczynają długo wyczekiwane placówki oświatowe, które zostały oddane do użytku w tym roku.

Nowa szkoła w Warszawie

Szkoła Podstawowa nr 403 oraz nowe skrzydło budynku Przedszkola nr 74 „Przy Zielonym Wzgórzu" są dla nas jednymi z najważniejszych inwestycji ostatnich lat i bardzo się cieszę, że oficjalnie mogą rozpocząć swoją pracę – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz warszawskiej Woli.

Podstawówka była wyczekiwana na Odolanach od lat. Z początkiem września przy ul. Karlińskiego 6 naukę rozpoczęło ponad 500 dzieci z klas I-IV, a docelowo będzie się tu uczyć nawet 700 uczniów.

– To niezwykle nowoczesny obiekt, którego budowa pochłonęła ponad 49 mln zł. Uczniowie i nauczyciele będą mieli do dyspozycji m.in. 32 sale lekcyjne, trzy pracownie językowe, trzy świetlice, stołówkę, bibliotekę, halę sportową i zewnętrzne boiska – wylicza Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli.

Rozbudowali przedszkole w technologii modułowej

Nie tylko szkoła przyjmie w tym roku po raz pierwszy uczniów. Przy ul. Wolskiej 79 Przedszkole „Przy Zielonym Wzgórzu" wzbogaciło się o całkowicie nowe skrzydło, dzięki czemu od września będzie mogło przyjąć o 50 dzieci więcej tylko w tym roku. Znajdują się w nim trzy sale zajęć dla najmłodszych dzieci, trzy sale dla nieco starszych, a także nowoczesna sala gimnastyczno-rytmiczna, gabinety lekarskie oraz w pełni wyposażone zaplecze kuchenne.

– Na uwagę zasługuje fakt, że do budowy nowego obiektu wykorzystane zostało 37 modułów o wysokim stopniu fabrykacji, dzięki czemu na Wolę przyjeżdżały już niemal gotowe elementy – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska. – Takie rozwiązanie pozwoliło na ukończenie budowy w niecały rok, co nie byłoby możliwe, gdybyśmy zdecydowali się na tradycyjną metodę - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE

  1. W którym sklepie są najtańsze przybory szkolne? Carrefour, Kaufland, Lidl czy Biedronka?
  2. W Warszawie brakuje kierowców. Niektóre linie zostały na rozkładzie wakacyjnym
  3. Powstanie nowa sala ślubów. Urząd stanu cywilnego wraca na Wolę
Nocna prohibicja w Warszawie. Aktywiści chcą zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE