IKEA

i

Autor: SHUTTERSTOCK IKEA

Radość klientów

Nowa Ikea w Warszawie. Otworzy się w dużym centrum handlowym

2023-03-24 19:42

Ikea uruchomi kolejną placówkę w Warszawie! Klienci będą mieli możliwość zaplanowania tam urządzenia np. swojej kuchni, sypialni lub innego pomieszczenia. Pojawi się również możliwość składania zamówień z dostawą do domu. Nie będzie to jednak typowy, wielkopowierzchniowy sklep. Sprawdźcie, w jakiej lokalizacji się pojawi.

Galeria Mokotów. To tu powstanie nowa Ikea

W Warszawie zostanie uruchomiona kolejna placówka sieci Ikea. Nie będzie to jednak tradycyjny, wielkopowierzchniowy sklep meblowy, a studio planowania. Według planu ma się ono znaleźć w centrum handlowym Westfield Mokotów, czyli w dawnej Galerii Mokotów.

Czytaj także: Ile płaci Ikea? Kasjerka ujawniła prawdę o pracy i zarobkach w tej sieci

Od 2021 roku Ikea wprowadziła w Polsce punkty planowania. Osiem tego rodzaju obiektów ruszyło w różnych miastach Polski. W stolicy jak do tej pory punkt tego rodzaju działały w centrum handlowym Wola Park i przy centrum handlowym Factory Ursus w budynku przy biurze sprzedaży mieszkań jednego z deweloperów. 

Studia planowania Ikea mają od 50 do 100 metrów kw. powierzchni, podczas gdy standardowe sklepy Ikea nawet 30 tys. metrów kw. Klienci Ikei mogą w nich zaplanować rozwiązania dostosowane do swoich potrzeb w zakresie wyposażenia mieszkania (np. sypialni lub kuchni) oraz składać zamówienia z dostawą do domu.

Czytaj także: Biedronka. Zarobki pójdą w górę. Ile dostaną pracownicy popularnej sieci sklepów?

Studio planowania Ikea 

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, kolejne tego rodzaju studio planowania ma ruszyć w centrum handlowym Westfield Mokotów. Nie wiadomo, czy ma to związek z tym, że w 2021 roku Ikea zamknęła najmniejszy sklep działający w centrum handlowym Blue City.

Co ciekawe, w przeszłości był plan uruchomienia dużego sklepu w zamkniętym obiekcie Fort Wola, w którym w miniony czwartek byliśmy na otwarciu, ale ostatecznie nie został on zrealizowany i obiekt powrócił do działania jako galeria handlowa.

W zeszłym roku finansowym sieć sklepów meblowych Ikea osiągnęła w Polsce wzrost przychodów o 10,7 proc. do 5,36 mld zł, zatrudnia już 6 tys. osób. Jej zysk netto zmalał o 121 mln zł, bo koszty operacyjne podskoczyły o 12,1 proc.

Czytaj także: Ile zarabia się w Polsce? Różnice między Warszawą a resztą Mazowsza są znaczące

"Wyboista" droga do sklepu IKEA w Szczecinie. Klienci nie mają lekko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE