koparka

i

Autor: Pexels

Z regionu

Nowa obwodnica w woj. mazowieckim z zielonym światłem. Wkrótce ruszą prace budowlane

2023-09-26 15:04

Już wkrótce ruszy budowa obwodnicy Pułtuska. Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazał, że wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na około 20-kilometrowy nowy przebieg drogi krajowej 57 i drogi krajowej 61. Na kiedy planowane jest oddanie jej do użytku?

- Decyzja umożliwia rozpoczęcie robót, a także procedur odszkodowawczych dla właścicieli nieruchomości - poinformowała Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA.

Rzeczniczka przekazała również, że niebawem plac budowy obwodnicy Pułtuska zostanie przekazany wykonawcy. - Po przekazaniu placu budowy wykonawca inwestycji rozpocznie prace budowlane - zapowiedziała.

Wkrótce ruszy budowa obwodnicy Pułtuska

- Powstanie ok. 16,8 kilometrów nowego, dwujezdniowego fragmentu drogi w ciągu DK61 omijającej Pułtusk po zachodniej stronie oraz blisko trzy kilometry jednojezdniowej DK57 poprowadzonej nowym śladem i omijającej Kleszewo oraz Przemiarowo. Wybudowane zostaną cztery węzły: Kacice, Pułtusk Południe, Pułtusk Północ i Lipa. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego - przekazała Tarnowska.

Jak zaznaczyła, podstawowym celem budowy obwodnicy jest wyprowadzenie z Pułtuska ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogami krajowymi nr 57 i 61. - Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w Pułtusku, a także w sąsiednich miejscowościach - podkreśliła. Zapewniła przy tym, że zachowane zostaną m.in. najwyższe wymogi ochrony środowiska.

- Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego. DK57 i DK61 stanowią popularne trasy dojazdu mieszkańców stolicy i Mazowsza na Warmię i Mazury. Przypomnijmy, że sukcesywnie przebudowujemy DK61 pomiędzy Warszawą a Pułtuskiem. W realizacji jest odcinek Legionowo – Zegrze - podała.

- Wykonawcą inwestycji jest Strabag. Umowa o wartości prawie 442 mln zł została zawarta w czerwcu 2021 roku, jest realizowana w formule: Projektuj i buduj. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w pierwszym kwartale 2025 roku. Do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca - dodała Małgorzata Tarnowska.

Maraton Warszawski 2023. Zdjęcia uczestników:

Trzaskowski podsumowuje pięć lat rządów w Warszawie. Prezydent mówi "Super Expressowi" z czego ma satysfakcję, a co się nie udało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE