Nocny pościg ulicami Piaseczna. Policja udostępniła nagranie

2022-09-02 10:51
Samochód uciekiniera
Autor: piaseczno.policja.gov.pl Samochód uciekiniera

Kierowca nie reagował na wezwania do zatrzymania pojazdu. Gdy policjanci piaseczyńskiej drogówki podjęli pościg, próbował ich zgubić pędząc przez miasto. Ucieczkę zakończył w krzakach. Okazało się, że był poszukiwany przez sąd.

Wszystko wydarzyło się w niedzielną noc, 28 sierpnia. Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego pełnili służbę w ramach akcji "Trzeźwość i widoczność" na terenie powiatu. W pewnym momencie funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli osobową hondę. Kierujący pojazdem nie zareagował jednak na sygnały nakazujące zatrzymanie. Zamiast tego gwałtownie przyspieszył. Policjanci wszczęli pościg, w trakcie którego przez kilkanaście kilometrów gonili samochód. Przejechali odległość od ulicy Słonecznej w Lesznowoli, aż do niemal centrum Piaseczna. Kierowcę ujęto dopiero, gdy jego auto utknęło w krzakach.

Policjanci podzielili się nagraniem. Pościg, jak z filmu akcji!

Jak przekazują mundurowi, kierowca w trakcie ucieczki popełniał liczne wykroczenia, a jego prędkość dochodziła do niemal 200 km/h! Mężczyzna gnał nie zważając na zagrożenia dla siebie i innych. Z dużą szybkością przejechał przez wiele przejść dla pieszych, zaś przejazd kolejowy pokonał nie reagując na opuszczające się już zapory kolejowe i sygnał ostrzegawczy przed nadjeżdżającym pociągiem.

W końcu udało się go zatrzymać. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że 28-letni obywatel Ukrainy figuruje w kartotekach. Był poszukiwany do odbycia kary 74 dni pozbawienia wolności na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia. Ponadto jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Auto odholowano na policyjny parking. Policjanci udostępnili nagranie z pościgu w swoich mediach społecznościowych:

Kierowca stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i popełnione w trakcie ucieczki wykroczenia.

Pytamy Warszawiaków o bezpieczeństwo w centrum miasta. Nocą jest bardzo niebezpiecznie

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE