Noc Muzeów 2020 w Warszawie. Miasto przyjmuje zgłoszenia placówek

2020-01-28 17:56
Noc muzeów w Warszawie - komunikacja miejska
Autor: ztm.waw.pl

Przed nami siedemnasta edycja Nocy Muzeów. Stolica szuka placówek, które dołączą do tegorocznej akcji. Tym razem motywem przewodnim ma być odbudowa Warszawy. Formularz na stronie urzędu już działa, termin - do końca lutego.

Warszawa szuka nowych placówek, które dołączą do tegorocznej Nocy Muzeów i obiecuje objąć debiutantów szczególną opieką. Formularz na stronie urzędu już działa. - Czekamy na oryginalne pomysły do końca lutego. Wydarzenia muszą być darmowe. Oczywiście te instytucje, które nie są instytucjami kultury powinny nie tylko tak po prostu wpuścić gości do swojego gmachu, ale także zorganizować opiekę przewodnika - mówi Magdalena Łań z warszawskiego ratusza.

W minionym roku mogliśmy zwiedzać ponad 260 miejsc, wśród propozycji - oprócz muzeów - było zwiedzanie gabinetu prezydenta miasta, a także parlamentu i kancelarii premiera. - Tłumy przyciągnęły muzea, w tym Narodowe, czy Muzeum Wojska Polskiego to są frekwencje dziesięcio- kilkunastotysięczne w ciągu jednej nocy. Popularne są także Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie czy Muzeum Warszawy - dodaje Łań.

Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się w sobotę 16 maja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE