Noc Biologów 2022: gdzie, kiedy o której? Co nas czeka w tym roku? Czas na niezwykłe wydarzenie!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Noc Biologów 2022: gdzie, kiedy o której? Co nas czeka w tym roku? Czas na niezwykłe wydarzenie!

2022-01-10 8:54

„Jak wyhodować sałatę na Marsie?”, „Żelazna żaba z Mazur”, „Wszyscy jesteśmy chimerami”, „Czy rośliny mają w nocy ochotę na coś słodkiego?”, „Kleszcze i smartfony – czy jest się czego bać?” – to tylko niektóre tytuły wykładów i warsztatów, które odbędą się podczas tegorocznej Nocy Biologów na UW. Wydarzenie rozpocznie się 14 stycznia i będzie realizowane w całości zdalnie

Jak zwierzęta i rośliny spędzają zimę? Czy nocą wszyscy śpią? Co dzieje się w laboratoriach biologów? Hasło przewodnie tegorocznej Nocy Biologów to: Różnorodność biologiczna: od genu po ekosystem. Wydarzenie odbędzie się na terenie całego kraju. W Warszawie udział biorą:

  • Wydział Biologii i Nauk o Środowisku - Uniwerystet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  • Wydział Biologii - Uniwersytet Warszawski

Udział w przygotowanych zajęciach jest dla wszystkich pasjonatów biologii niezależnie od wieku. Na niektóre warsztaty ilość miejsc może być ograniczona. Na UW całe wydarzenie odbędzie się w trybie zdalnym. ,,Przed nami szereg atrakcji takich jak wykłady, warsztaty, debaty, wycieczki do laboratoriów i wiele innych!" - piszą organizatorzy.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Ogień strawił kamienicę na warszawskim Gocławku

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!

Pytanie 1 z 15
W jaki dzień tygodnia katolicy powinni zachowywać „wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych”?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE