Ogromne zniszczenia

Niszczycielski pożar w Aqua Spa Kabaty. W sieci ruszyła zbiórka na remont basenu

2023-03-27 17:00

24 marca w Aqua Spa Kabaty wybuchł pożar. Niestety, ogień doprowadził do bardzo dużych zniszczeń, przez które klienci nie mogą korzystać z obiektu jak dawniej. W sieci ruszyła już specjalna zbiórka na remont basenu.

Pożar w Aqua Spa Kabaty

- Spotkało nas wielkie nieszczęście. W saunie w pływalni Aqua Spa Kabaty wybuchł pożar, który - rozprzestrzeniając się - zniszczył ogromną część infrastruktury naszego obiektu. Zniszczeniu uległa hala basenowa - płytki, sufit, szyby, instalacje techniczne. Uszkodzone zostały szatnie, łazienki i inne pomieszczenia. W wyniku akcji ratowniczej zalane zostało podbasenie - czytamy w opisie zbiórki na portalu zrzutka.pl.

Jak przekazali jej organizatorzy, pożar odebrał niestety miejsca pracy wielu osobom, m.in. instruktorom pływania. Bez wsparcia lokalnej społeczności remont może się znacznie opóźnić, gdyż właściciele nie ukrywają, że proces uzyskania odszkodowania jest bardzo długi. Bez skutecznych prac nie ma natomiast możliwości korzystania z obiektu.

Czytaj również: Polfa zniknie z mapy Warszawy? Zamiast niej powstanie osiedle luksusowych mieszkań

Ekipa Aqua Spa Kabaty apeluje o pomoc

Z tego powodu organizatorzy zbiórki zdecydowali się wprost zaapelować o pomoc - chcą zebrać łącznie 120 tys. zł. Obecnie na liczniku jest już prawie 30 tys. zł, a więc 1/4 kwoty.

- Jeśli uzyskane odszkodowanie pokryje koszty remontu basenu, całą kwotę rozliczymy, organizując bezpłatne zajęcia na naszej pływalni - podkreślili przedstawiciele obiektu.

Trzaskowski na Bielanach. Co zadeklarował mieszkańcom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE