Atrakcje

Niezwykła wystawa dzieł Fridy Kahlo w Warszawie. Gdzie można ją zobaczyć? Ile kosztują bilety?

2023-07-14 20:59

Polscy miłośnicy sztuki Fridy Kahlo będą naprawdę zachwyceni. Już wkrótce w Łazienkach Królewskich będzie można zobaczyć dzieła artystki oraz wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Kiedy dokładnie rozpocznie się wystawa? Ile trzeba będzie zapłacić za bilety? Zebraliśmy najważniejsze informacje.

Wystawa Fridy Kahlo w Warszawie - gdzie i kiedy?

Wystawa dzieł Fridy Kahlo "Kolor życia" będzie dostępna od 7 lipca do 3 września 2023 roku, a więc przez prawie całe wakacje. Będzie ją można zobaczyć w Muzeum Łazienki Królewskie, w Podchorążówce.

Wystawa Fridy Kahlo w Warszawie - jakie obrazy zostaną wystawione?

Jak przekazali organizatorzy wystawy, w Podchorążówce zostaną wystawione łącznie trzy obrazy Kahlo - "Tam wisi moja sukienka" (1933), "Kokosy" (1951) oraz "Martwa natura z arbuzami" (1953). Poza tym odwiedzający będą mogli oglądać zdjęcia artystki oraz film dokumentalny z 1941 r.

- Integralną częścią wystawy będzie plenerowa instalacja na dziedzińcu Podchorążówki, odtwarzająca fragmenty Niebieskiego Domu Fridy Kahlo, w którym artystka się urodziła, wychowała, tworzyła i zmarła. To słynny La Casa Azul z meksykańskiej dzielnicy Coyoacán, będący dziś muzeum legendarnej malarki. Kobalt, czerwień, zieleń - już od pierwszych kroków poczujemy, że trafiliśmy do wyjątkowego świata Fridy Kahlo, pełnego kolorów i natury - czytamy na stronie internetowej Łazienek Królewskich.

Czytaj również: W Warszawie powstanie Centralny Dom Kultury. Inwestycja pochłonie gigantyczne pieniądze

Wystawa Fridy Kahlo w Warszawie - bilety

Organizatorzy zaprezentowali już cennik biletów na wystawę. Prezentuje się on następująco:

  • 30 zł - bilet normalny,
  • 15 zł - bilet ulgowy,
  • 20 zł - dorośli z Kartą Dużej Rodziny.

Wystawa Fridy Kahlo w Warszawie - wydarzenia towarzyszące

Wystawie "Kolor życia. Frida Kahlo" będą towarzyszyły liczne wydarzenia kulturalne zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Na maluchy czekają m.in. spotkanie, na którym będą się mogły zapoznać z meksykańską kulturą oraz warsztaty artystyczne.

Poza tym chętni będą mieli szansę uczestniczyć w wykładach, warsztatach, spotkaniach oraz specjalnych oprowadzaniach po wystawie. Ostatnie z wymienionych odbędą się w językach polskim i angielskim, a także w wersjach dla osób niewidomych czy niesłyszących.

Rowerem przez Łazienki Królewskie? Co to za pomysł?!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE