Nietypowa interwencja żyrardowskiej Straży Miejskiej. Patrol interweniował w sprawie "węża"

2022-10-03 14:03
Wąż z ul. gen. Augusta Fieldorfa-Nila w Żyrardowie
Autor: https://www.facebook.com/profile.php?id=100081309006141 "Wąż" z ul. gen. Augusta Fieldorfa-Nila w Żyrardowie

Wiadomość o wężu oplecionym wokół barierki balkonu jednego z mieszkań przekazała wystraszona mieszkanka. Wysłani na miejsce funkcjonariusze Straży Miejskiej przekonali się, że "gad" jest równie niebezpieczny, co słynny krakowski Lagun.

Wszyscy pamiętają słynnego krakowskiego "laguna" - siedzące na drzewie groźne zwierzę, które okazało się słodkim rogalikiem. Teraz podobną historią może się pochwalić Żyrardów. W piątek, 23 września, dyżurny tamtejszej Straży Miejskiej odebrał niepokojące zgłoszenie. Wystraszona mieszkanka przekazała, że na parterze lokalu mieszkalnego przy ulicy gen. Augusta Fieldorfa-Nila zauważyła węża. Duży, groźnie wyglądający gad miał się owinąć wokół barierki na balkonie. Na miejsce niezwłocznie wysłano patrol. Strażnicy udali się pod wskazany adres, gdzie faktycznie zauważyli węża w rogu balkonu. Po chwili okazało się jednak, że pomoc specjalistów od dzikich zwierząt nie będzie potrzebna.

Maskotka do złudzenia przypominała węża

Na pierwszy rzut oka można było odnieść wrażenie, że na balkonie wyleguje się ogromny pyton. Po bliższych oględzinach okazało się jednak, że to tylko udająca węża maskotka.

Zgłaszająca mogła odetchnąć spokojnie. Żyrardowska Straż Miejska udowodniła zaś, że nie lekceważy żadnego wezwania.

Mistrzostwa Świata w rock 'n' roll'u akrobatycznym

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE