Budynek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Rektor został zgłoszony do prokuratury ws. szczepień przeciwko COVID-19 poza kolejnością

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Warszawski Uniwersytet Medyczny, 2010 Budynek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Rektor został zgłoszony do prokuratury ws. szczepień przeciwko COVID-19 poza kolejnością

Nielegalne szczepienia artystów na WUM? Rektor będzie się tłumaczył przed prokuraturą

2021-01-04 9:30

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zgłoszony do prokuratury. Chodzi o zamieszanie ze szczepionkami przeciw COVID-19. W ostatnich dniach zaszczepiono m.in. Krystynę Jandę czy Wiktora Zborowskiego - osoby, które nie znalazły się w grupie zero. Czy będzie kara za szczepienia poza kolejnością?

Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki

Szczepionka na koronawirusa poza kolejnością : Rektor WUM zgłoszony do prokuratury

Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbywają się szczepienia przeciw COVID-19. Póki co zaszczepione powinny zostać osoby z grupy zero, czyli m.in. medycy czy farmaceuci. W ostatnich dniach zostali jednak zaszczepieni także artyści. Wśród nich m.in. Krystyna Janda czy Wiktor Zborowski. Przy szczepieniach miał być obecny także rektor UW. To wobec niego mają być wyciągnięte konsekwencje. Złożono już m.in. zawiadomienie do prokuratury.

- Elity celebryckie szorują po dnie. Cwaniactwo i kolesiostwo. Na WUM 10 tys osób zapisanych,a oni wpychają kolesi w kolejkę. To nie temat tylko na kontrolę, ale na śledztwo. Zgłaszamy z Janem Kanthakiem rektora WUM, za te Jandy, Millera do prokuratury. Święta poza netem, a tu takie cyrki - czytamy na Twitterze Michała Wosia, wiceministra sprawiedliwości.

Czytaj także: Historyczny moment! Pierwsza osoba w Polsce zaszczepiona przeciw COVID-19!

Kontrolę ws. szczepień poza kolejnością ma też przeprowadzić Narodowy Fundusz Zdrowia. - Sprawa szczepień ma wymiar formalny i etyczny. Formalny zweryfikuje kontrola NFZ. W wymiarze etycznym - w związku z informacjami dot możliwej obecności Rektora przy szczepieniach - poprosiłem o ustosunkowanie się pisemnie do tej informacji - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

QUIZ. PIERWSZY poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej 2021! Zacznij rok od minimum 8 punktów!

Pytanie 1 z 10
Podaj prawidłowy wynik: 12-4/2+2*7-11 =

WUM powołuje specjalną komisję

Warszawski Uniwersytet Medyczny powołał specjalną komisję, która ma wyjaśnić wszelkie niejasności. Zespół rozpoczął pracę 3.01.2021.

- Komisja planuje przeprowadzić rozmowy z: Rektorem WUM - prof. Zbigniewem Gaciongiem, Panią Prezes Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o. o. - dr n. med. Ewą Trzeplą, z Panią Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - Anną Łukasik i innymi pracownikami zaangażowanymi w proces szczepień. Są to osoby kluczowe dla wyjaśnienia tej sprawy. Komisja zapozna się z dostępną dokumentacją oraz planami promocji szczepień przez osoby publiczne, które zgodziły się zostać Ambasadorami Akcji. Biorąc pod uwagę rangę problemu Komisja dołoży wszelkich starań, by jak najszybciej wyjaśnić zaistniałą sytuację. O rezultatach swoich prac i wnioskach Komisja natychmiast poinformuje Rektora WUM i opinię publiczną - informuje WUM.

Czytaj także: Szczepienia przeciw COVID-19 w grupie "0" także dla rodzin medyków, ale pod jednym warunkiem

QUIZ. PIERWSZY poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej 2021! Zacznij rok od minimum 8 punktów!

Pytanie 1 z 10
Podaj prawidłowy wynik: 12-4/2+2*7-11 =

Kolejne dawki szczepionki są już w Polsce

Kolejne dawki szczepionki trafiły rano do Polski. Jak poinformował szef kancelarii premiera - na pokładzie samolotu znalazło się 360 tys. dawek preparatu. Ponad 150tysięcy z nich jeszcze dziś trafi do szpitali. Do tej pory w Polsce zaszczepionych zostało już ponad 50 tysięcy osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE