niewybuch

i

Autor: Flickr / Lukas Plewnia; mazowiecka.policja.gov.pl

Z regionu

Niebezpieczne odkrycie na Mazowszu. Policja od razu ruszyła na miejsce

2023-09-25 21:25

Na terenie nieużytków w Goździkowie (woj. mazowieckie) odnaleziono skrajnie niebezpieczny przedmiot. Był to pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej. Na miejscu bardzo szybko pojawiła się policja.

Niewybuch znaleziony na Mazowszu

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 24 września. Ok. godz. 16:00 policjanci zostali zaalarmowani, że na nieużytkach rolnych znaleziono niewybuch. Znajdował się on ok. 500 metrów od drogi.

- Wysłany na miejsce policjant z grupy minersko-pirotechnicznej określił, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. Miejsce, do czasu przyjazdu wojskowych saperów, zabezpieczyli policjanci - przekazała asp. szt. Aneta Wilk.

Funkcjonariuszka zaapelowała również o to, aby w przypadku znalezienia przedmiotu, który przypomina niewybuch, nie dotykać go, nie przenosić, nie rzucać nim, nie odkopywać ani nie podgrzewać. - Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić do wielu nieszczęść, a nawet śmierci! - dodała.

W sytuacji znalezienia niewybuchu, należy szybko poinformować policję.

Nowy komisariat w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Na 62 hektarach dawnej fabryki FSO w Warszawie powstanie nowoczesne miasto. Nie ma drugiego takiego projektu na świecie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE