"Nie zamkniemy szpitala". Dyrektor Szpitala Bródnowskiego zaprzecza doniesieniom

2020-03-31 18:33 rydz
Pracownik Szpitala Bródnowskiego zarażony koronawirusem
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

34 pracowników i 43 pacjentów - to bilans zakażeń koronawirusem w Szpitalu Bródnowskim od 19 marca. Siedmioro pacjentów czeka na transport do placówek zakaźnych. Szpital zmaga się z trudnościami kadrowymi, ale zapowiada, że będzie działać dalej. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Na ten moment siedmioro pacjentów w szpitalu Bródnowskim musi trafić do szpitala zakaźnego. Przez niemal dwa tygodnie w szpitalu wykryto koronawirusa u  34 osób z personelu i 43 pacjentów. Piotr Gołaszewski ze szpitala mówi, że jak na razie kolejne testy wychodzą ujemnie.

Zainfekowane są trzy oddziały, gastrologia wkrótce znów ma zacząć działać. Testy spływają cyklicznie, wyniki jak na razie są ujemne. Na granicy jest za to sytuacja kadrowa, bo z grafiku wypadło 300 z blisko 1800 osób ze względu na zwolnienia, czy kwarantanny.

Od ponad dwóch tygodni do szpitala można się dostać tylko w ramach ostrego dyżuru. Zawieszone są odwiedziny i planowe zabiegi. Gołaszewski podkreśla, że w wyhamowaniu nowych zakażeń może pomóc tylko izolacja, dlatego zostańcie w domach.

Policjanci patrolują miasta za pomocą dronów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.