Nie będzie ulg dla zaszczepionych warszawiaków. "Za realizację odpowiada rząd"

2021-02-03 11:38
Nie będzie ulg dla zaszczepionych Warszawiaków. Za realizację odpowiada rząd
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nie będzie ulg dla zaszczepionych Warszawiaków. "Za realizację odpowiada rząd"

Nie będzie ulg dla zaszczepionych przeciw Covid-19 warszawiaków. "Za realizację Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 odpowiada administracja rządowa" - napisała wiceprezydent Renata Kaznowska w odpowiedzi na interpelację radnych Renaty Niewiteckiej i Sławomira Potapowicza. Proponowano, by zachęcić mieszkańców stolicy do szczepień m.in. przez zniżki do teatru czy darmową komunikację miejską.

Gigantyczne kolejki przed Szpitalem Południowym w Warszawie

Nie będzie ulg dla zaszczepionych przeciw Covid-19 warszawiaków

Jest odpowiedź ratusza na interpelację Renaty Niewiteckiej i Sławomira Potapowicza. Radni proponowali wprowadzenie zachęt dla mieszkańców Warszawy, które mogłyby wpłynąć pozytywnie na ich decyzję o szczepieniu przeciw COVID-19.

Wśród przedstawionych pomysłów znalazły się:

  • jednorazowa zniżka do wybranych miejskich muzeów lub teatrów,
  • karta uprawniająca do darmowego parkowania w danym dniu,
  • darmowa komunikacja miejska w dniu, kiedy mieszkaniec zaszczepi się przeciw COVID-19

Czytaj także: Zniżka do muzeum i darmowa komunikacja miejska. Będą ulgi dla zaszczepionych na COVID-19?

Kampania informacyjna w Warszawie

- Jednocześnie podkreślam, iż m.st. Warszawa realizuje kampanię informacyjną dot. szczepień. Na nośnikach zewnętrznych - outdoor, ekrany w komunikacji miejskiej, galeria w metrze Świętokrzyska - prezentowana jest kreacja Zaszczep się na zdrowie, która informuje o rządowym programie, wskazuje adresy pod którymi należy szukać aktualnych informacji, jak i liczbę miejskich punktów, w których możliwe jest zaszczepienie. Najważniejsze informacje w tym obszarze, przekazywane są także za pośrednictwem komunikatów prasowych, mediów społecznościowych oraz miejskich portali - dodała wiceprezydent Kaznowska.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE