Nie będzie połączenia Praga-Północ - Praga Południe? Nie ma porozumienia ws. torów

2020-11-26 21:46 STAN Apo
Nie będzie połączenia Praga-Północ - Praga Południe? Nie ma porozumienia ws. torów
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nie będzie połączenia Praga-Północ - Praga Południe? Nie ma porozumienia ws. torów

Ratusz zignorował ofertę kolejarzy - żądamy wyjaśnień dlaczego. Tak mówią lokalni aktywiści, a chodzi o budowę połączenia drogowego między Pragą-Północ i Pragą-Południe. Sprawa nie została jeszcze do końca wyjaśniona.

Pociąg Niepodległości pojechał bez pasażerów

Nie będzie połączenia Praga-Północ - Praga Południe?

PKP PLK zaproponowały władzom Warszawy, że podczas planowanego remontu torów przy Dworcu Wschodnim mogą przy okazji zbudować pod nimi tunel. Ratusz na pisma w tej sprawie nie odpowiadał.

- Miejscy urzędnicy przegapili okazję. Mogli skorzystać z przebudowy torów przez kolejarzy przy Dworcu Wschodnim i sfinansowania przez nich najdroższego elementu całej inwestycji, czyli budowy tunelu pod torami. Następna taka szansa zdarzy się za jakieś 50 lat, bo nikt nie będzie przecież pruł świeżo położonych torów.- wytyka Krzysztof Daukszewicz z Porozumienia dla Pragi.

Czytaj także: Jak kupić tańszy bilet na pociąg? Zdradzamy sprawdzone tricki na promocyjne ceny

Ratusz odpiera zarzuty. - Podpiszemy porozumienie z kolejarzami, ale najpierw Rada Warszawy musi zatwierdzić współfinansowanie całej inwestycji - przekonuje rzeczniczka urzędu miasta, Karolina Gałecka. - Aby miasto mogło podpisać porozumienie z kolejarzami, musimy zabezpieczyć środki finansowe w wieloletniej prognozy finansowej. Kolejnym krokiem jest przekazanie pieniędzy dla kolejarzy w ramach porozumienia. I do tego dążymy - dodaje rzeczniczka.

Rada Warszawy wnioskiem ma się zająć na grudniowej sesji.