Zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Nawet 17 tys. uczniów w Warszawie nie ma komputerów do nauki. Startuje zbiórka!

2020-11-13 21:11

Nawet 17 tysięcy uczniów w Warszawie może nie mieć komputera. Te alarmujące dane opublikował urząd miasta. Komputer jest niezastąpiony w czasach nauki zdalnej. Młodzieżowa Rada Warszawy postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizowała zbiórkę potrzebnych elektrosprzętów.

Szkoła zawiesza lekcje z powodu braku kadry

Brakuje komputerów dla uczniów

Do tej pory miasto wyposażyło uczniów i nauczycieli w 5 tysięcy komputerów, które zostały zakupione m.in. ze środków miasta oraz Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Pozostali starają się uczestniczyć w lekcjach głównie za pomocą telefonu komórkowego.

Czytaj także: Warszawa zawiesza kursowanie niektórych linii autobusowych! Nowy rozkład jazdy już od 16.11.2020!

- Uczestniczenie w takich lekcjach wydaje mi się niemożliwe. Cały czas trzeba patrzyć po 8-10 godzin w telefon, co psuje oczy i niszczy wzrok. Do tego te wszystkie prace pisemne, kartkówki które trzeba byłoby wypełniać na tym małym ekranie telefonu - opisuje Piotr Borczyński, przewodniczący Młodzieżowej Rady Warszawy. - Bywa, że uczniowie pracują po trzech przy jednym komputerze. Tak nie powinno być. Chodzi o to, żeby każdy miał równy dostęp do edukacji i równe szanse zdania matury, egzaminu ósmoklasisty czy po prostu zdania roku.

Jak wygląda zbiórka?

Zbierane są nie tylko laptopy czy komputery, ale też myszki i klawiatury. Mogą być używane, byle były sprawne, gdyż organizatorzy zbiórki nie mają możliwości ich naprawienia. Sprzęt przekazać może każdy, zarówno osoba fizyczna, jak firma czy organizacja. Do akcji włączyło się już między innymi Metro Warszawskie, które przekazało 46 komputerów.

Potrzebujesz komputera? Zgłoś się!

Aby skorzystać ze zbiórki, warszawskie szkoły mogą zgłaszać zapotrzebowanie na sprzęt dla uczniów do doradczyni Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (e-mail: komputery@wcies.edu.pl, telefon 723 248 552), która będzie akcję koordynowała i pośredniczyła w przekazywaniu sprzętu od darczyńców. Pod tym samym adresem mogą się zgłaszać ofiarodawcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE