Nauki przedmałżeńskie 2021 w Warszawie: czy można wziąć w nich udział?

2021-01-18 16:00 P.R
Nauki przedmałżeńskie 2021 w Warszawie: czy można wziąć w nich udział?
Autor: birgl Nauki przedmałżeńskie 2021

Pandemia pokrzyżowała plany wielu parom. Wiele osób zdecydowało się przełożyć uroczystość zawarcia związku małżeńskiego na inny termin, część świętowała tę uroczystość w mniejszym gronie. Jak wygląda kwestia nauk przedmałżeńskich w pandemii? Czy można wziąć w nich udział?

Na początku pandemii parafie odwołały wszelkie spotkania, w tym organizowane kursy dla narzeczonych. Ze względu na zagrożenie koronawirusem zostały wówczas zawieszone spotkania w ramach bezpośredniego przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa jednak w niektórych przypadkach, gdy ze względu na termin ślubu nie było możliwości odbycia katechezy przedmałżeńskiej, duszpasterz przygotowywał indywidualne wprowadzenie dla narzeczonych w treści z katechez. Dużym udogodnieniem dla części par okazały się nauki przedmałżeńskie prowadzone w formie online. Jak jest dzisiaj? Wiele zależy od parafii. Obecnie można jednak wziąć udział w naukach przedmałżeńskich w formie stacjonarnej przy zachowaniu szczególnych zasad ostrożności obowiązujących w czasie pandemii. W wielu przypadkach została zmniejszona liczba uczestników i odbywają się one w mniejszych, kameralnych grupach. W niektórych przypadkach nauki przedmałżeńskie prowadzone są indywidualnie. Wciąż też dostępne są kursy przedmałżeńskie w formie online. Korzystając jednak z tej formy warto zwrócić uwagę czy podmiot je prowadzący jest do tego upoważniony.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Ulepił najwyższego bałwana w Polsce
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE