Nasze długi rosną! Polacy nie płacą kredytów i rachunków w terminie? [ raport BIG Informonitor]

2020-07-27 10:01
Nasze długi rosną! Polacy nie płacą kredytów i rachunków w terminie? [ raport BIG Informonitor]
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Nie płacą w terminie rachunków i rat kredytów - długi Polaków rosną w rekordowym tempie. Tylko w ciągu dwóch miesięcy pandemii, jak wynika z najnowszego raportu BIG Informonitor, o ponad miliard dwieście milionów złotych. Przeczytajcie więcej na ESKA.pl Warszawa!

Nasze długi rosną! Polacy nie płacą kredytów i rachunków w terminie? Jak wynika z najnowszego raportu BIG Informonitor, o ponad miliard dwieście milionów złotych. To aż dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - mówi Halina Kochalska z BIG Informonitor:

- Od marca do końca maja przygło 30 i pół tysiąca nowych, niesolidnych dłużników. Wzrost liczby niesolidnych dłużników jest widoczny we wszystkich województwach choć w największym stopniu na Podkarpaciu i w Małopolsce.

Choć konsekwencje lockdownu dotknęły przede wszystkim osoby pracujące, to - jak tłumaczy - najwięcej dłużników przybyło wśród seniorów.

Nasze długi rosną! Polacy nie płacą kredytów i rachunków w terminie?

Według najnowszych danych BIG Infominitor, łączna kwota zaległości Polaków z tytułu niezapłaconych rachunków i rat kredytów przekroczył 80 miliardów złotych.

Dwa razy obrabował ten sam bank w Opolu?!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE