Marsz Niepodległości

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS

Narodowe Święto Niepodległości 2022. Policja ostrzega, warszawiaków czekają utrudnienia

2022-11-10 20:56

Stołeczne służby są już gotowe na na Narodowe Święto Niepodległości. Rzecznik komendanta stołecznego policji nadkom. Sylwester Marczak ostrzegł mieszkańców Warszawy przed utrudnieniami, jakich należy się spodziewać 11 listopada.

Rzecznik KSP wyjaśnił, że informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym będą zamieszczane na Twitterze warszawskiej policji. Spora część ulic będzie systematycznie wyłączana z ruchu w zależności od wydarzeń, które będą się akurat odbywać.

Policja o utrudnieniach 11 listopada w Warszawie

- Już teraz możemy się spodziewać utrudnień w ścisłym centrum Warszawy, biorąc pod uwagę kilkadziesiąt wydarzeń, które będziemy zabezpieczać - podkreślił nadkomisarz Sylwester Marczak w rozmowie z PAP.

Duże utrudnienia obejmą m.in. trasę Marszu Niepodległości. Manifestacja o godz. 14.30 wyruszy z ronda Dmowskiego, a po dwóch godzinach dotrze na błonia Stadionu Narodowego.

Czytaj również: Obchody 11 listopada 2022 w Warszawie spowodują utrudnienia. Jak pojadą autobusy i tramwaje?

Policjant zaznaczył, że informacje o utrudnieniach już można znaleźć np. na stronie internetowej KSP. Policja zamieściła tam komunikat nawigacyjny Wód Polskich dotyczący zamknięcia drogi wodnej Wisły na odcinku od mostu Łazienkowskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Droga, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości, będzie zamknięta między godz. 12 a 21.

Funkcjonariuszy w piątek będzie można spotkać na wielu ulicach i w miejscach dojazdowych, jak dworce i poszczególne stacje metra.

Super Ring - Marsz Niepodległości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE