Narkotyki, broń i jazda na zakazie. Zobacz wideo z policyjnego pościgu!

i

Autor: Komenda Stołeczna Policji, zrzut ekranu Narkotyki, broń i jazda "na zakazie". Zobacz wideo z policyjnego pościgu!

Narkotyki, broń i jazda "na zakazie". Zobacz wideo z policyjnego pościgu!

2022-08-30 10:52

Narkotyki, broń i jazda "na zakazie". Policjanci z Ochoty podczas patrolu zauważyli niepokojące zdarzenie z udziałem 44-letniego mężczyzny. Na parkingu doszło do awantury o miejsce postojowe. Doszło do pościgu. Zobacz wideo!

Awantura na parkingu

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa III otrzymali informację o awanturze na parkingu przy ulicy Dickensa. Zgłaszający poinformował policjantów, że przed chwilą nieznany mężczyzna w trakcie awantury o parkowanie groził mu pistoletem.

Policyjny pościg na Ochocie

Przybyli na miejsce policjanci przed jednym z bloków zauważyli podejrzanego. Na widok mundurowych mężczyzna zaczął uciekać. Fragment pościgu widoczny jest na publikowanym filmie pochodzącym z kamery nasobnej jednego z funkcjonariuszy. Zatrzymanym okazał się 44-latek. Posiadał przy sobie plecak, w którym patrolowcy znaleźli "gazówkę" do złudzenia przypominającą prawdziwą broń palną.

Okazało się, że wcześniej mężczyzna kierował pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu. Dodatkowo w mieszkaniu agresora policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów mefedronu.

Zarzuty dla 44-latka

Po nocy spedzonej w policyjnym areszcie zatrzymany usłyszał zarzuty złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

Zobacz wideo:

Narkotyki, broń i jazda "na zakazie". Policyjny pościg ulicami Warszawy

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się!

Pytanie 1 z 18
Gdy kogoś nie znam, oceniam go po jego wyglądzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE