siekiera w aptece

i

Autor: policja

kryminalne

Napadł na aptekę z siekierą w ręku. Groził ekspedientce i zmusił ją do wydania pieniędzy

2024-02-12 14:46

43-latek napadł z siekierą na aptekę. Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w Kozienicach w województwie mazowieckim. Mężczyzna ukradł z placówki 3,5 tys. złotych. Teraz może trafić do więzienia nawet na 20 lat.

"43-letni mieszkaniec Kozienic (Mazowieckie) trafił do tymczasowego aresztu w związku z zarzutem rozboju w miejscowej aptece. Mężczyzna zabrał z kasy 3,5 tys. zł. Grozi mu kara od 3 do 20 lat więzienia" – poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi kozienicka prokuratura. "Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia czynu" – powiedziała prok. Borkowska. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mieszkańca Kozienic tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Napadł na aptekę z siekierą

W ub. tygodniu 43-latek wszedł do jednej z aptek w Kozienicach. Mężczyzna miał przy sobie siekierę. "Grożąc aptekarce niebezpiecznym narzędziem, zmusił ją do wydania 3,5 tys. zł" – powiedziała rzeczniczka prokuratury.

Gdy sprawca zajęty był zabieraniem z kasy gotówki, farmaceutka wykorzystała moment jego nieuwagi, wybiegła z apteki i wezwała pomoc. Mężczyzna uciekł z gotówką tylnym wyjściem. 43-latek został zatrzymany przez policjantów cztery godziny po zdarzeniu.

"Do jego poszukiwań został wykorzystany pies tropiący, który odnalazł porzuconą w lesie odzież oraz narzędzia mogące służyć sprawcy przy dokonywaniu rozboju" – przekazała rzeczniczka kozienickiej policji podkom. Ilona Tarczyńska. Mężczyzna ukrywał się w piwnicy jednego z bloków na terenie Kozienic. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną gotówkę.

Rondo Dmowskiego zostanie zlikwidowane razem z przejściem podziemnym! Warszawscy urzędnicy podjęli decyzję

Warszawa przejęła szkołę od Rosji. Tak wygląda w środku