Największy warszawiak skończył 22 lata. Tak wyglądały urodziny słonia Leona

2023-02-06 8:58

Słoń Leon z pewnością nie może narzekać na to, że ktoś zapomniał o jego święcie. Tę wyjątkową okazję warszawskie ZOO obchodziło bardzo hucznie. Były papierowe dekoracje, smakołyki, pojawili się również goście. Na obliczu jubilata malowało się czyste szczęście.

W warszawskim ZOO bardzo wiele się dzieje! Ogród zoologiczny dba nie tylko o swoich mieszkańców, ale równie o atrakcje dla zwiedzających go gości. Tym razem mieli oni okazję uczestniczyć w 22. urodzinach słonia Leona. Największy warszawiak był bardzo zadowolony ze zorganizowanej z myślą o nim imprezy.

Czytaj także: ZOO w Warszawie podwyższa ceny biletów. Inflacja dopadła ogród

22. urodziny słonia Leona w warszawskim ZOO

Niedawno donosiliśmy o jednym z najmłodszych mieszkańców warszawskiego ZOO - żółwiu wężoszyim McCorda. Tym razem jednak w centrum uwagi znalazł się wieloletni mieszkaniec tego miejsca. Wygląda na to, że słoń Leon jest niezmiernie towarzyski bowiem w ogóle nie zmęczył go blask fleszy i tłum wpatrzonych w niego osób. 

- Był tort, smakołyki, dekoracje, bańki, życzenia, stoisko edukacyjne, rozmowy z opiekunami, laurki i konkursy. Dla każdego coś miłego. Dla Leona - gwiazdy całego zamieszania - najważniejsze były oczywiście przysmaki. Tak się zaangażował w konsumpcję, że ostatecznie nie oszczędził nawet papierowych elementów dekoracji - opisują pracownicy warszawskiego ZOO w swoich social mediach. 

Warszawskie ZOO podziękowało gościom za liczne przybycie oraz prezenty - laurki i smakołyki. Osobom, które nie mogły się zjawić na wydarzeniu, musi wystarczyć fotorelacja z imprezy. 

Czytaj także: Praca marzeń szuka człowieka! ZOO w Warszawie potrzebuje opiekuna słoni

Słonie są wyjątkowo empatyczne

Słonie są jednymi z najmądrzejszych stworzeń w świecie zwierząt, które dodatkowo wyróżniają się empatią. Według licznych badań, np. międzynarodowej organizacji Think Elephant International, są one zdolne do wykazywania zachowań empatycznych na wysokim poziomie, takim, jakie wykazuje jedynie garstka ssaków naczelnych (w tym ludzi). Jako jeden z nielicznych gatunków pocieszają swoich towarzyszy, gdy zauważą ich zdenerwowanie i zaniepokojenie. Wykorzystują wtedy kontakt fizyczny i dźwięki.

To może dać nam do myślenia, dlaczego Leon w dniu swoich urodzin był tak zadowolony. Być może doskonale zdawał sobie sprawę z tego, co właśnie świętujemy i że wszyscy otaczają go wielką sympatią i miłością. Nasza redakcja życzy mu kolejnych lat w szczęściu, zdrowiu i otoczeniu smakołyków!

Czytaj także: Warszawskie ZOO z nową nazwą. Oficjalna zmiana nastąpi już 1 stycznia

Żywa szopka w krakowskim ogrodzie zoologicznym.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE