Największy samolot świata w Warszawie! Jak wygląda? Zobacz jego przylot!

2020-04-14 10:21 A.D.
Samolot
Autor: Canva.com

Największy samolot świata pojawi się w stolicy już w najbliższych dniach. To Antonow An-225 Mrija, największy transportowy samolot świata. Jego zadaniem jest przewiezienie do naszego kraju zamówionych maseczek i innych ochronnych środków. To jego druga wizyta w naszym kraju. Samolot przyleciał do stolicy rano 14 kwietnia. Jak wyglądał oto wydarzenie.

7 milionów maseczek, kilkaset tysięcy kombinezonów i kilkaset tysięcy przyłbic - to wszystko znajdzie się na pokładzie największego transportowego samolotu na świecie. Transport na zlecenie KPRM przygotowały spółki KGHM Polska Miedź S.A. i Lotos S.A. Samolot wylądował w Warszawie 14 kwietnia i to jego druga wizyta w naszym kraju. Ten widok warto zobaczyć! Niestety, ze względów bezpieczeństwa powinniśmy darować sobie wycieczki w okolice lotniska. Jego przylot możecie zobaczyć jednak już teraz w tym artykule! To jedyny taki samolot na świecie, wyprodukowany w 1988 roku, w czasach ZSRR, w zakładach lotniczych Aviant. Na jego pokładzie pomieściłby się prom kosmiczny lub nawet 100 innych samolotów!

Lądowanie największego samolotu świata - jak wyglądało?

Lądowanie samolotu mogliśmy śledzić na żywo na profilu Lotniska Chopina. Jeśli jesteście ciekawi, jak to wyglądało, to filmik zobaczyć możecie poniżej!

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?