Najlepsze pączki w Warszawie? W Pączkarni znajdziecie aż 50 smaków pączków

2023-02-15 20:48

W Warszawie można znaleźć wiele cukierni, które wkrótce wypełnią się pączkami z okazji tłustego czwartku. My postanowiliśmy sprawdzić, jak smakują pączki z warszawskiej Pączkarni Latoszek. Ten niewielki lokal przy placu Zawiszy oferuje tylko pączki i zbiera wspaniałe opinie w internecie. Jak smakują podobno najlepsze pączki w Warszawie? Sprawdziliśmy!

Najlepsze pączki w Warszawie

Pączki stają się bardzo popularną przekąską głównie w okresie karnawału. W Warszawie jest jednak miejsce, w którym przez cały rok kupić można tylko pączki i nigdy nie brakuje tam klientów! Co wyróżnia Pączkarnie Latoszek?

Pierwsza rzecz, która zwróciła naszą uwagę jest niezwykle bogaty i ciekawy wybór smaków. Bo w Pączkarni znajdziecie wybór ponad 50 smaków pączków! Oprócz klasycznej marmolady, budyniu czy róży znajdziecie tu też pączki z nadzieniem o smaku tiramisu, pinacolady czy chałwy. Opcji smakowych jest ogrom i trudno zdecydować się tylko na jednego pączka.

Kolejna rzecz, która wyróżnia te pączki to ich nietypowy kształt, pączki z nadzieniem od Latoszki są trójkątne! Postanowiłam zapytać osoby czekające w kolejce, dlaczego wybrały to miejsce i ich opinie pokrywały się z tymi, które znaleźć można w internecie:

„To najlepsze pączki w mieście”, „Są przepyszne”, „Nie ma lepszych”.

Po takiej rekomendacji trudno było mi zdecydować się na jednego pączka i wybrałam pączka z nadzieniem pistacjowym i z truskawką i białą czekoladą.

Jak smakują pączki z Pączkarni? Sprawdziliśmy!

Po pierwsze zaskoczył mnie fakt, że pączek z truskawką i białą czekoladą nadal był ciepły. Jest to możliwe, ponieważ te słodkie przysmaki robione są na miejscu, a że chętnych nie brakuje, to co chwila na wystawie wystawiane są świeże pączki. Pączek, którego zjadłam był niesamowicie świeży i pachnący. Lukier na pączku nie dominował jego smaku, a w środku były całe owoce truskawki. Ciasto było miękkie i delikatne, i nie pozostawiało tłustego posmaku po jego zjedzeniu. Pączek z nadzieniem pistacjowym był równie smaczny, a pistacjowe nadzienie bardzo dobrze komponowało się z delikatnie lukrowanym pączkiem. Po zjedzeniu obu smakołyków trudno mi się nie zgodzić z innymi klientami Pączkarni – moim zdaniem to właśnie tam są najsmaczniejsze pączki w Warszawie.

Jaka jest cena pączków?

To zależy od nadzienia. Klasyczne wersje nadziewanych pączków dostać można za 5 zł te z bardziej wyszukanym nadzieniem kosztują 6 lub 8 zł, najdroższe 10 zł. Czy warto? Moim zdaniem tak.

Postanowiłam zapytać właściciela o pomysł na pączkowy biznes. W odpowiedzi usłyszałam, że "pączki to jego pasja i uwielbia tworzyć nowe smaki", których podobno stworzył już ponad 100! Zdecydowanie tę pasję do tworzenia pysznych przysmaków czuć w oferowanych wypiekach. Pączkarnia w Warszawie jest od dwóch lat, a przepis na pączki właściciel zdobył w Jastarni i od tego momentu ulepszał recepturę i tworzył nowe nadzienia. Jeśli chcecie spróbować najlepszych rzemieślniczych pączków w Warszawie to wybierzcie się do Pączkarni Latoszek w Warszawie, al. Jerozolimskie 60, która otwarta jest od poniedziałku do soboty w godzinach 05:30–20:00.

Dekoracja stołu na karnawał
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE