Z Warszawy

Najdziwniejsze nazwy ulic w Warszawie. Chcielibyście przy nich mieszkać?

2023-12-06 14:57

Warszawa jest ogromnym miastem z tysiącami ulic i uliczek. Choć większość ich nazw niczym się nie wyróżnia, niektóre okazują się naprawdę dziwne i niecodzienne, ale również szalenie ciekawe. Sprawdźcie, które ulice mogą wywoływać śmiech lub wyjątkowe zainteresowanie oraz dowiedzcie się, dlaczego nazwano je właśnie w taki sposób.

Oto najdziwniejsze nazwy ulic w Warszawie

Aby stworzyć nasze zestawienie, przejrzeliśmy pełny spis nazw ulic w stolicy. Nie było łatwo, gdyż Warszawa jest naprawdę ogromnym miastem. Odkrywanie kolejnych dziwnych nazw okazało się jednak naprawdę ciekawe.

Choć większość mieszkańców stolicy mieszka tu od lat i teoretycznie zna miasto jak własną kieszeń, każdy może znaleźć wśród nazw coś, co go zaskoczy. Podobnie nieoczywiste okazują się wyjaśnienia, skąd wzięły się konkretne określenia - często nie są bowiem tym, z czym na początku mogą się kojarzyć.

Dlaczego w Warszawie powstały takie ulice jak Bagno czy Dowcip? Czy nazwa Nalewki może słusznie kojarzyć się z napojem alkoholowym? Skąd wzięły się ulice Małej Żabki, Kozia Górka, Koński Jar, czy też... Na Bateryjce? Sprawdźcie to w naszej galerii! Znajdziecie w niej więcej dziwnych, ale przy tym wyjątkowo ciekawych miejsc w stolicy, o których mogliście nie mieć pojęcia.

Pościg ulicami Warszawy za Maserati
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE