Z regionu

Najśmieszniejsze nazwy miejscowości w woj. mazowieckim. Część z nich może zawstydzić

2023-12-05 14:26

Na mapie Polski nie brakuje miejscowości, których nazwy bawią, rozczulają, czy po prostu zaskakują. Wiele z nich zlokalizowanych jest na Mazowszu, gdzie trafić można między innymi do Jednorożca czy Pupkowizny. Sprawdziliśmy, które nazwy miast i wsi mogą budzić szczególne zainteresowanie wśród podróżnych.

Najdziwniejsze nazwy miejscowości w woj. mazowieckim

Przyznać trzeba, że na Mazowszu zdecydowanie nie brakuje miejscowości o ciekawych nazwach. Pierwszym przykładem może być chociażby miasto Mordy zlokalizowane w powiecie siedleckim. Skąd wzięła się ta nazwa? Pochodzi prawdopodobnie od nazwiska Morda, a jej pierwsza wzmianka sięga jeszcze XV wieku.

Podróżnych może zainteresować również wieś Baba (pow. ostrołęcki), wieś Białe-Papieże (pow. ostrowski), czy wieś Pupkowizna (pow. ostrołęcki). Do jakich jeszcze miejscowości warto się wybrać, aby zrobić sobie zdjęcie przy tablicy z nazwą? Sprawdźcie to w naszej galerii!

Jajo Joanny Rajkowskiej stanęło na Placu Pięciu Rogów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE