Tłusty Czwartek 2022. Tu kupisz kultowe pączki w Warszawie

i

Autor: Pixabay Tłusty Czwartek 2022. Tu kupisz kultowe pączki w Warszawie

Najdroższe pączki w Warszawie. Niektóre kosztują ponad 10 złotych za sztukę

2023-02-16 9:09

Tłusty czwartek 2023. W Warszawie jest wiele ekskluzywnych miejsc, w których można nabyć nietanie łakocie. Dobrze widać to przed tłustym czwartkiem. Przedstawiamy najdroższe pączki w stolicy. Ponad 10 zł za sztukę w niektórych z tych miejsc to norma!

Pączki teoretycznie kojarzą nam się z drogimi słodyczami i faktycznie, niektóre, zwłaszcza te z dyskontów, nie są zbyt kosztowne, ale co za tym idzie nie są też najlepszej jakości. Tymczasem w Warszawie nie brakuje miejsc z pączkami pysznymi, ale też bardzo drogimi. Które lokalizacje są w czołówce i ile zapłacimy w nich za łakocie w tłusty czwartek?

Czytaj także: Tłusty czwartek. W tych cukierniach dostaniecie najlepsze wegańskie pączki

Najdroższe pączki w Warszawie. Charlotte. Chleb i wino

Charlotte jest jedną z bardziej lubianych piekarni w Warszawie, która ma swoje siedziby również w Krakowie i we Wrocławiu. Już teraz za pomocą specjalnego formularza można zamówić w tej sieci pączki na tłusty czwartek, bo w tym dniu mogą one znikać w zastraszającym tempie. W tym roku do wyboru w Charlotte są dwa rodzaje pączków: 

 • z konfiturą malinowo-różaną posypane cukrem pudrem
 • z kremem waniliowym polane ciemną czekoladą

Cena za jedną sztukę pączka to 7 złotych. 

Najdroższe pączki w Warszawie. Frank Warszawa

Kanapki lodowe i lody, torty, ciasta i ciastka na miejscu i na zamówienie - tak reklamuje się w sieci cukiernia Frank Warszawa. Oczywiście dla fanów pączków na tłusty czwartek również przygotowała wyjątkową ofertę. Jakie przysmaki czekają na klientów i ile trzeba za nie zapłacić?

Już teraz zamówić można box pączków, w którego skład wchodzą takie smaki, jak:

 • malina-biała czekolada
 • pistacja-biała czekolada
 • jagoda-śmietanka
 • boston cream
 • peanut butter&jelly
 • oreo

Cena takiego boxa to 74 złote, czyli o 13 złotych więcej w porówaniu do ubiegłego roku, kiedy to samo można było nabyć za 61 złotych. W takim wypadku cena za jednego pączka sięga ponad 12 złotych.

Najdroższe pączki w Warszawie. Pracownia Cukiernicza "Zagoździński"

Pracownia Cukiernicza "Zagoździński" jest jedną z najbardziej popularnych cukierni w Warszawie, która często występuje w rankingach najlepiej ocenianych miejsc na tłusty czwartek w stolicy. Ma wielu fanów i na jej facebookowym fanpage'u regularnie pojawiają się informację o wyprzedanych pączkach. 

Specjalnością zakładu są pączki, pączki oraz... pączki z marmoladą wieloowocową robione ręcznie według sprawdzonej receptury. W tamtym roku cena za pączka w okolicach Tłustego Czwartku była bardzo przyzwoita - sięgnęła bowiem 3,50 zł. 

Najdroższe pączki w Warszawie. Chude Ciacho

Chude Ciacho jest świetnym miejscem dla osób dbających o linię. Z okazji tłustego czwartku będzie można nabyć tu "chude donuty" o smakach: monte, słony karmel, reeses. Zamówienia przyjmowane są na boxy w zestawach:

 • zestaw 6 donutów po 2 szt. z każdego smaku 62 zł
 • zestaw 6 sztuk jednego smaku 62 zł
 • zestaw 4 sztuk jednego smaku 45 zł

Jeden taki donut kosztuje więc ok. 10 złotych za sztukę. Jak widać można świętować tłusty czwartek i jednocześnie dalej nie mieć wyrzutów sumienia z powodu spożytych kalorii.

Najdroższe pączki w Warszawie. Cukiernie Magdy Gessler

Co roku w zestawieniu najdroższych i jednocześnie najpopularniejszych pączków w Warszawie znajdują się te serwowane w restauracjach i cukierniach Magdy Gessler. U znanej restauratorki cena jednego pączka sięga niemal 20 złotych. 

Po więcej szczegółów na temat jej przysmaków odsyłamy do artykułu: Ile kosztują pączki i inne rarytasy u Magdy Gessler? Jedno ciastko w cenie obiadu.

Skusicie się na wizytę w jednej z tych ekskluzywnych lokalizacji?

Parzą kawę, przynoszą paczki, dostarczają pizzę i śpiewają Sto lat. Warszawa miastem robotów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE