statystyki

Najbogatsze powiaty w woj. mazowieckim. Powstał nowy ranking

Ranking zamożności samorządów co roku przygotowuje "Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego". Poznaliśmy najnowsze dane za 2022 rok. Jak w tym rankingu wypadło województwo mazowieckie? Sprawdź w galerii, które powiaty z naszego województwa są najbardziej zamożne.

"Metoda obliczenia wskaźnika rankingowego jest identyczna jak w poprzednich latach. Pominięte zostały dochody z dotacji celowych. (...). System finansowania samorządów jest coraz bardziej rozchwiany, niestabilny i przez to trudny do interpretacji" - podkreślili autorzy zestawienia opublikowanego na łamach "Wspólnoty". "Dochody podzieliliśmy przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej" - wyjaśniono.

Najbogatszy powiat w Polsce

Najbogatszym powiatem w Polsce jest powiat człuchowski (woj. pomorskie), gdzie zamożność per capita ("na głowę") w 2022 roku wyniosła aż 2036,67 zł. Na drugie miejsce spadł powiat przysuski (woj. mazowieckie) - 1986,26 zł. 

Najbogatsze powiaty w woj. mazowieckim

Jak już wspomnieliśmy, najbogatszym powiatem w woj. mazowieckim jest powiat przysuski. Drugie miejsce zajmuje powiat lipski. Ale bogatych powiatów w naszym województwie jest więcej. Sprawdźcie w naszej galerii poniżej, jakie są najbogatsze powiaty w woj. mazowieckim - tam, teoretycznie, żyje się najlepiej.

Warszawa kontrastów. Bloki z wielkiej płyty obok szklanych wieżowców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE