straż miejska

i

Autor: strazmiejska.waw.pl Straż Miejska ma nowe uprawnienia. Skontroluje rowerzystów i wlepi mandat

Z Warszawy

Nagi mężczyzna z parasolem spacerował po warszawskim parku. Pomogła straż miejska

2023-09-27 21:20

Strażnicy miejscy z Warszawy musieli interweniować w parku na Gocławiu. Alejkami spacerował tam bowiem nagi mężczyzna, mający przy sobie jedynie parasol. 42-latek ostatecznie trafił do szpitala.

Właśnie minęła godz. 14:00, gdy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o nagim mężczyźnie, który spacerował po parku na Gocławiu. Funkcjonariusze odnaleźli go w parku miejskim, ciągnącym się wzdłuż ulicy Bora-Komorowskiego.

Niecodzienna interwencja straży miejskiej

- Mężczyzna nie miał na sobie ani jednej części garderoby, a chodząc pod drzewami w ręku trzymał… parasol. Sytuacja była krępująca, ponieważ obok znajduje się plac zabaw dla dzieci i żłobek - przekazali strażnicy.

Interweniujący funkcjonariusze poprosili żeby się ubrał, jednak mężczyzna odparł, że jest mu gorąco i zamierza wykąpać się w pobliskim stawie. Po chwili 42-latek zaczął udzielać strażnikom… lekcji śpiewu.

Strażnicy zorientowali się, że mają do czynienia z osobą mającą zaburzenia psychiczne i wezwali pogotowie ratunkowe. W oczekiwaniu na przyjazd medyków, 200 metrów dalej strażnicy znaleźli ubranie mężczyzny. Ten stwierdził, że może założyć tylko bluzę dresową.

- Gdy mężczyzna zobaczył nadjeżdżającą karetkę, zaczął się denerwować i próbował ukryć się w głębokiej na dwa metry studzience - przekazali strażnicy. Po wstępnym badaniu przeprowadzonym przez ratowników, 42-latek został przewieziony do szpitala.

Maraton Warszawski 2023. Zdjęcia uczestników:

Na 62 hektarach dawnej fabryki FSO w Warszawie powstanie nowoczesne miasto. Nie ma drugiego takiego projektu na świecie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE