Równonoc

i

Autor: UM Warszawa

Atrakcje

Nadchodzi Nadwiślańska Równonoc 2023. Będą rejsy po Wiśle, wyjątkowy koncert i klimatyczny piknik

2023-09-23 12:15

Nadchodzi Nadwiślańska Równonoc 2023! Mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w rejsach i koncercie, a także bawić się na wyjątkowym pikniku na plaży. Sprawdźcie, kiedy dokładnie odbędzie się wydarzenie oraz jak wygląda jego program.

Nadwiślańska Równonoc 2023 w Warszawie - gdzie i kiedy odbędzie się impreza?

Szereg wydarzeń w ramach Nadwiślańskiej Równonocy zaplanowano na sobotę, 23 września. Część atrakcji będzie czekała na chętnych na plaży Saskiej, a część - w Porcie Czerniakowskim.

- W sobotę wszyscy żegnamy lato, celebrując wspólność i dziękując za piękny sezon w Dzielnicy Wisła. Tego dnia tworzymy nową, nadwiślańską tradycję. Nadwiślańska Równonoc to magiczny wieczór, w którym kłaniamy się słowiańskim tradycjom i rzece. Spotkajmy się na plaży Saskiej na wiankach, śpiewie i warsztatach, wyruszmy w rejs po Wiśle i zakończmy dzień muzyką w Porcie Czerniakowskim. A chętnych zacząć ten dzień już o brzasku słońca i to aktywnie, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie "Od świtu do zmierzchu" w Przystani Warszawa. Od rana spotykamy się w miejscu, które w tym sezonie zaczęło przyciągać miłośników rekreacji wodnej, artystów, pasjonatów tańca i uprawiających jogę z całej Warszawy – mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły.

Nadwiślańska Równonoc w Warszawie - atrakcje, program

Organizatorzy wydarzenia zaprezentowali już jego program. Harmonogram atrakcji prezentuje się następująco (za Dzielnicą Wisła):

  • godz. 12:00-14:30 - rejsy edukacyjno-przyrodnicze (z bezpłatnymi biletami);
  • godz. 16:00-19:00 - słowiański piknik na plaży Saskiej – ognisko, plecenie wianków, warsztaty tworzenia lalek motanek i łapaczy snów, naturalne barwienie tkanin;
  • godz. 19:00 - wieczorny rejs muzyczny (z bezpłatnymi biletami) – rejs zakończony koncertem na wodzie w Porcie Czerniakowskim;
  • godz. 20:30 - koncert Poli Rise w Porcie Czerniakowskim.

Bezpłatne wejściówki na wspomniane rejsy zdobyć można od środy, 20 września, od godz. 20:00. Pojawią się one na dedykowanej stronie internetowej. Lepiej się spieszyć, gdyż liczba miejsc jest oczywiście ograniczona.

Automat z czekoladą Milka stanie w Złotych Tarasach - zobacz zdjęcia:

To najpiękniejsza ulica w Warszawie? Ma szansę na prestiżową nagrodę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE