MZA walczy z koronawirusem: Na zajezdniach w Warszawie szyją maseczki dla kierowców!

2020-05-13 13:59 Alina Makarczuk
MZA szyje maseczki dla kierowców!
Autor: pixabay MZA szyje maseczki dla kierowców!

Zaplecze techniczne Miejskich Zakładów Autobusowych wspiera walczących na pierwszej linii kolegów - kierowców. Maseczki powstają w szwalniach na zajezdniach, gdzie szyte były zwykle tapicerki doo autobusów! "Nasze zapasy dochodzą już do 5 tys. sztuk!"

MZA walczy z koronawirusem

Pracownicy Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie wykazali się niezwykłą solidarnością zakładową i wspierają swoich kolegów! Produkują kilkaset maseczek dziennie i rozdają kierowcom autobusów. Robi to zaplecze techniczne w szwalniach na stołecznych zajezdniach.

Czytaj także: Jakie warunki musi spełniać maseczka?

Gdzie powstają maseczki?

Maski powstają w trzech zakładach, m.in. na Stalowej i Woronicza. - Te miejsca są przystosowane do tego, żeby szyć różne rzeczy. Są maszyny do szycia, są stoły krojcze. Postanowiliśmy zacząć akcję szycia maseczek. Najpierw na zajezdni Stalowa, a kiedy doszliśmy do produkcji 200 masek dziennie, dołączyły kolejne zakłady - tłumaczy rzecznik MZA w Warszawie Adam Stawicki.

Czytaj także: Obowiązek zasłaniania twarzy: Jak prawidłowo założyć i zdjąć jednorazową maseczkę? [INSTRUKCJA]

Dziś zapasy MZA dochodzą do 5 tysięcy maseczek! W tej chwili zaspokaja to większość potrzeb spółki. Dlatego z czasem MZA planuje rozszerzyć swoją działalność, aby wesprzeć szpitale oraz te instytucje, gdzie maseczek brakuje.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?