roboty drogowe

i

Autor: Pexels

Z Warszawy

Na ulicach Warszawy trwają intensywne remonty. Czas na kolejne zmiany dla kierowców

2023-09-27 21:07

W czwartek, 28 września rozpoczną się pierwsze z jesiennych zmian, spowodowanych remontami dróg w Warszawie. Wiemy już, gdzie dokładnie należy się spodziewać ewentualnych utrudnień. Mogą one dotknąć zarówno kierowców, jak i pieszych.

Remonty w Warszawie - ul. Modlińska i Światowida

Jak przekazał ratusz, drogowcy kończą obecnie budowę nowego skrzyżowania ul. Modlińskiej i Światowida. - W czwartek, 28 września, o godzinie 22:00 zacznie tu obowiązywać organizacja ruchu zbliżona do docelowej. Kierowcy pojadą już obiema jezdniami ulicy Modlińskiej, ale wlot ulicy Światowida w dalszym ciągu będzie stanowił plac budowy - zaznaczyli urzędnicy.

Remonty w Warszawie - ul. Rudnickiego i Kochanowskiego

Modyfikacji należy spodziewać się również na Bielanach, gdzie kierowcy powrócą na skrzyżowanie ul. Kochanowskiego i Rudnickiego. W tym miejscu powstało rondo. - Pojawią się także tymczasowe przejścia dla pieszych. Drogowcy zaplanowali wdrożenie nowej organizacji ruchu na czwartek, na godzinę 14:00. Jeszcze nie wszystkie prace budowlane zostały zakończone, dlatego autobusy komunikacji miejskiej w dalszym ciągu będą kursowały trasami objazdowymi - dowiadujemy się.

Remonty w Warszawie - ul. Żołnierzy Wyklętych

Kolejną lokalizacją, w której trzeba spodziewać się remontu, jest ul. Żołnierzy Wyklętych. W ostatni weekend września drogowcy ułożą tam nowy asfalt.

- Od piątku, 29 września, od godziny 22:00 do poniedziałku, 2 października, do godziny 4:00 droga będzie nieprzejezdna. Wymiana nawierzchni będzie prowadzona na odcinku od ulicy Zachodzącego Słońca do Piastów Śląskich. Pojazdy indywidualne będą kierowane na objazd ulicami Piastów Śląskich i Powstańców Śląskich. Tą ostatnią będą kursowały także autobusy linii 122, 171 i 220 - podkreślił ratusz.

Remonty w Warszawie - ul. Wolska, Elekcyjna i Ordona

Ostatnią z wymienionych przez urzędników lokalizacji jest fragment budowanej trasy tramwajowej na Kasprzaka u zbiegu ul. Wolskiej, Ordona i Elekcyjnej. Budowniczowie zajmą się tam wytyczaniem docelowego układu torów.

- W związku z pracami na środku tego skrzyżowania kierowcy nie przetną Wolskiej, jadąc prosto Ordona lub Elekcyjną. Zmiany zostaną wprowadzone w niedzielę, 1 października i będą obowiązywały do początku listopada. W tym czasie zamknięte będzie także przejście dla pieszych przez Wolską od strony alei Prymasa Tysiąclecia. W zamian piesi skorzystają z tymczasowej zebry po drugiej stronie skrzyżowania. Autobusy linii 184 w obu kierunkach będą kursowały trasą objazdową - przekazano.

Nowy komisariat w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Warszawianka Roku 2023. Znamy 10 kandydatek! Tym kobietom nie jest wszystko jedno
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE