Na których ulicach Warszawy najczęściej dochodzi do wypadków? Policja ujawnia statystyki

2022-08-10 8:01
Wypadki w Warszawie
Autor: pixabay.com / Lukas Plewnia flickr.com Wypadki w Warszawie

Od początku roku do największej liczby wypadków drogowych w Warszawie doszło na al. Jana Pawła II i w Alejach Jerozolimskich - wynika ze statystyk stołecznej policji. Między styczniem a majem 2022 roku na obu tych ulicach doszło do łącznie 13 wypadków, w których rannych zostało 13 osób.

W tych miejscach wypadków było najwięcej

Według statystyk Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji na ulicach Warszawy w tym roku od stycznia do maja doszło do 274 wypadków drogowych. To o 74 więcej niż w tym samym okresie w 2021 roku. Większość - 256 wypadków - spowodowana była przez kierujących, a w 15 zawinili piesi. W wyniku tych wypadków 14 osób zginęło, a 291 zostało rannych. Najwięcej poszkodowanych jest wśród osób w wieku od 25 do 39 lat. Stołeczni policjanci wskazali też najbardziej niebezpieczne skrzyżowania w Warszawie. Na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej z ul. Rodziny Hiszpańskich doszło do jednego wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Do jednego wypadku z jedną ofiarą śmiertelną doszło też na skrzyżowaniach Białostockiej i Brzeskiej oraz Rembielińskiej i Bartnicznej.

W Kiełpinie znaleziono ciała małżeństwa. Nieletni syn zatrzymany przez policję!

Najczęstsze przyczyny wypadków w stolicy

Najczęstszą przyczyną wypadków na warszawskich ulicach było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych (58) i niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (43). Najwięcej wypadków w podanym okresie miało miejsce w czwartki (49), a najmniej w soboty (25) i niedziele (26) - informuje Wydział Ruchu Drogowego KSP.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE