Nowe mieszkania na Bielanach

i

Autor: UM Warszawa/Ewelina Lach

Z Warszawy

Na Bielanach powstaną tanie mieszkania. Skorzystają z nich średniozamożni

2023-12-09 8:21

W przeciągu najbliższych dwóch lat przy ul. Gen. K.S. Rudnickiego na Bielanach powstaną nowe mieszkania na wynajem. Z informacji stołecznego ratusza wynika, że będą skierowane do osób o średnich dochodach. Władze podpisały już umowę z Generalnym Wykonawcą.

Inwestycja powstanie w ramach Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st Warszawy na lata 2021 – 2025. Jej realizatorem będzie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ Spółka z o.o.

Nowa inwestycja na Bielanach. Mieszkania na wynajem dla średniozamożnych

Jak poinformował warszawski ratusz, w piątek 8 grudnia doszło do podpisania w tej sprawie umowy. Efektem nadchodzącej inwestycji przy ul. Gen. K.S. Rudnickiego na Bielanach będzie budynek mieszkalny o zróżnicowanej wysokości od VI do X kondygnacji z lokalami usługowymi w parterze i garażem podziemnym. W skład obiektu wejdzie 178 mieszkań na wynajem, 2 lokale usługowe oraz 2 niezależne garaże podziemne.

Mieszkańcy mogą liczyć na przestrzenie wspólne z miejscami dla rowerów, małą architekturą, miejscem do rekreacji oraz placem zabaw. Inwestycja wykorzystuje odnawialne źródła energii, dlatego przyczyni się to do obniżenia kosztów eksploatacji budynku.

Kto sfinansuje budowę mieszkań?

M.st. Warszawa przekazało Spółce 100 proc. środków na realizację inwestycji mieszkaniowej, z wykorzystaniem środków z Funduszu Dopłat w ramach prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego z programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa (zwrot dla m.st. Warszawa 80 proc. poniesionych nakładów na inwestycję mieszkaniową), a także ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (dofinansowanie dla m.st. Warszawy do 10 proc. kosztów inwestycji mieszkaniowej).

Taki system finansowania, bez wykorzystania kredytu bankowego, umożliwia przyszłym najemcom niski czynsz, co jest szczególnie istotne dla osób o średnich dochodach.  

Zobacz poniżej zdjęcia nowej siedziby wawerskich strażaków:

Ślimacza budowa 5 kilometrów torów. Kiedy połączenie do lotniska w Modlinie?