Musieli ewakuować prawie 1 tys. osób, przyjechali saperzy. Niewybuchy w parafii

2022-08-19 15:30

W piątek, 19 sierpnia przeprowadzono specjalną akcję usunięcia niewybuchów z terenu parafii w Goworowie (woj. mazowieckie). Na miejscu pracowali saperzy, a ok. 1 tys. mieszkańców okolicznych domów zostało ewakuowanych.

- Dziś około godziny 13.15 saperzy z Orzysza w eskorcie policyjnych patroli wywieźli niebezpieczne przedmioty w bezpieczne miejsce, po czym ruch został przywrócony, a mieszkańcy dzięki bardzo sprawnie przeprowadzonej akcji mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów – przekazał rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kom. Tomasz Żerański.

O znalezieniu niewybuchów policja została powiadomiona w czwartek. Wysłani na miejsce policjanci z grupy rozpoznania minersko–technicznego potwierdzili zgłoszenie niebezpiecznego znaleziska.

Czytaj również: Marsz żałobny dla Odry w niedzielę, 21.08. Aktywiści organizują milczący protest

Goworowo: saperzy musieli pomóc z niewybuchami

- Były to cztery niewybuchy pocisku artyleryjskiego o kalibrze 152 milimetrów; jeden znajdował się murze ogrodzenia, pozostałe w kościele i budynkach parafialnych - poinformował rzecznik. Teren został zabezpieczony przed dostępem osób postronnych.

W piątek w Goworowie pojawił się patrol saperski, który bezpiecznie usunął niewybuchy. Nad bezpieczeństwem mieszkańców w trakcie akcji czuwali policjanci i strażacy.

Policjanci eskortowali taksówkę do szpitala

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. 81-latka przemycała 5 kg heroiny! Wpadła na lotnisku Chopina

  2. Akcja Zielony Weteran na Bulwarach w Warszawie. Każdy może uratować roślinę

  3. Weekendowe utrudnienia na Targówku i na węźle S8. Sprawdźcie zmiany w ruchu i komunikacji

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE