MPO remontuje ambulans! Przewiezie dzieci z Ukrainy

2022-05-05 20:15
MPO remontuje ambulans! Przewiezie dzieci z Ukrainy
Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Odpadów w Warszawie

Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK od początku wojny pomaga w Ukrainie. Dzięki niej, za wschodnią granicę trafiły trzy ambulanse. Czwarty ma służyć noworodkom, które będą przewożone z Ukrainy do polskich szpitali. Pojazd wymaga jednak remontu.

Nietypowa współpraca

Ambulansem zajęli się mechanicy z warsztatu warszawskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Odpadów, którzy remontują pojazd za darmo.

- Ten Volkswagen Crafter ma niestety swoje lata. Przy naszym wsparciu na Ukrainie nie ma miejsca na błąd sprzętowy. Szukaliśmy możliwości wyremontowania i udało się nawiązać kontakt z warszawskim MPO. My opłacamy jedynie części. To dla nas ważne, bo wszystkie środki musimy inwestować w kolejne transporty i na wyremontowanie tego auta zwyczajnie nie starczyłoby nam pieniędzy - tłumaczy doktor Jan Stachurski, wicedyrektor fundacji wsparcia ratownictwa RK. Ratownicy są w posiadaniu inkubatora, defibrylatora czy kardiomonitora - czyli całego potrzebnego sprzętu.

Tomasz Terlikowski: Poziom ignorancji papieża zaskakuje

Pojazd w słabym stanie

- Przed mechanikami czekało wiele pracy - mówi Kuba Turowicz, rzecznik MPO.

- Panowie musieli między innymi dokonać wymiany hamulców, sprzęgła czy rozrządu, wyeliminować wycieki oleju, wymienić oświetlenie i opony. Mówią, że jak dotkną się jednej rzeczy, to trzy kolejne wychodzą. Nie poddają się, ale jest nad czym pracować - wyjaśnia Turowicz.

Ich wysiłek niedługo dobiegnie końca. Ambulans ma być gotowy w pierwszej połowie maja. Również za kilka dni wykona pierwszy kurs do Ukrainy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Co to za piosenka? Rozpoznaj piosenki po emotkach!

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł ma ta piosenka?
Jaka to piosenka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE