Morsowanie w Warszawie. Rusza sezon nad Wisłą! Jak dołączyć do grupy?

2022-11-04 10:47
 Morsowanie w Warszawie. Rusza sezon nad Wisłą! Jak dołączyć do grupy?
Autor: Urząd miasta stołecznego Warszawy Morsowanie w Warszawie. Rusza sezon nad Wisłą! Jak dołączyć do grupy?

Rusza sezon na morsowanie w Warszawie! Już w niedzielę 6 listopada rozpocznie się sezon zimowy nad Wisłą, a wraz z nim szósta edycja szkółki morsowania w Dzielnicy Wisła! Jak dołączyć do grupy?

Morsowanie nad Wisłą

Kilkadziesiąt osób w strojach kąpielowych, butach, czapkach oraz często w rękawiczkach idzie po nadwiślańskim piasku. Wchodzą do lodowatej wody w Wiśle i lekko podrygując cieszą się kilkuminutową zimną kąpielą. Nad rzeką roznoszą się okrzyki dzikiej radości - tak od 2017 r. wygląda miejskie morsowanie organizowane przez Dzielnicę Wisła. W tym roku organizatorzy zaplanowali spotkania przez siedem kolejnych niedziel. Cykl zakończy wspólna zabawa i plenerowy koncert przy ognisku.

Czytaj także: Darmowy listopad 2022: Te muzea zwiedzisz w Polsce za darmo! Sprawdź listę

Cztery pory Wisły

Z roku na rok zainteresowanie tematem morsowania jest coraz większe. Jedni doceniają prozdrowotny aspekt zimnych kąpieli, dla innych to wyzwanie wymagające przełamania własnych barier. Nie sposób przejść obok tej aktywności obojętnie dlatego też miasto stołeczne Warszawa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom miłośników Wisły.

– Mamy w swoich szeregach zarówno weteranów, którzy są z nami od początku jak i liczymy na osoby, które razem z nami postawią swoje pierwsze kroki w lodowatej wodzie. Z doświadczenia wiemy, że zawsze łatwiej podjąć decyzję o takiej nietypowej kąpieli w grupie. O czym należy pamiętać? Najważniejsze to pogoda ducha, otwartość na nowe doznania, entuzjazm i właściwy strój – mówi Magdalena Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. Zielonej Warszawy w stołecznym Ratuszu.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące morsowania, które warto znać jeszcze przed pierwszym wejściem do wody można znaleźć na facebookowym profilu Dzielnica Wisła – w wydarzeniu Cztery Pory Wisły – szkółka morsowania.

Morsujmy odpowiedzialnie

Mors powinien być zaopatrzony w ręcznik, strój kąpielowy, ciepłą odzież wierzchnią, torbę na mokre rzeczy, buty ochronne oraz czapkę, szalik i rękawiczki.

Zbiórka przy Beach Bar Aquatica przy ul. Wybrzeże Helskie 1/5 . Stamtąd morsy w podskokach docierają na plażę Rusałka/ZOO, gdzie odbywa się wspólna rozgrzewka. Dopiero wtedy rozpoczyna się wejście do wody.

Pieczę nad uczestnikami miejskiego morsowania będzie sprawować Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na lądzie będzie czuwać dodatkowo jednostka ratownictwa medycznego. Po zakończeniu kąpieli na uczestników wydarzenia będzie czekała gorąca zupa i herbata oraz dużo ciepła od innych uczestników wydarzenia.

Nagrody za sprzątanie albo przebranie

Każde morsowanie zostanie poprzedzone wspólnym sprzątaniem nadwiślańskich łęgów. Miasto stara się bowiem do każdego wydarzenia nad Wisłą dołączyć elementy edukacji proekologicznej. Najaktywniejsi będą co tydzień wyróżniani.

– Jesteśmy współodpowiedzialni za przestrzeń nad rzeką. Dlatego do wydarzeń organizowanych nad Wisłą wprowadzamy też wspólne akcje sprzątania. Kiedy możemy połączyć je z aktywnością i rekreacją, otrzymujemy kwintesencję Dzielnicy Wisła  – mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły.

Jak co roku dzielne i kreatywne wiślane morsy mogą liczyć na specjalne nagrody. Każde spotkanie cyklu będzie miało inny motyw przewodni. Co tydzień nagradzany będzie najbardziej wymyślny kostium kąpielowy. Dodatkowo, za każde aktywne uczestnictwo we wspólnym sprzątaniu i atrakcyjne przebranie będzie można otrzymać pieczątki, a osoby które zbiorą wszystkie, także dostaną nagrody od Dzielnicy Wisła.

Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Szczegółowy harmonogram w wydarzeniu na Facebooku.

Bydgoskie Morsy rozpoczęły kolejny sezon

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ

Pytanie 1 z 6
Gdzie rozgrywa się akcja filmu "Love Actually"?
Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE