Mocny wpis ZDM. To reakcja na hejt w mediach społecznościowych

2022-10-04 13:51

Pracownicy warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich nie mogą się w pełni cieszyć z końca przebudowy ul. Sokratesa. Wszystko przez falę krytycznych komentarzy w social mediach. W reakcji ZDM opublikowało post, w którym przedstawiono niektóre z wpisów.

Zakończyła się przebudowa ulicy Sokratesa na Bielanach. Prace rozpoczęły się w 2021 roku, a w ramach nowego projektu cała arteria miała się stać bezpieczniejsza dla mieszkańców i mieszkanek. Decyzję o przebudowie podjęto po tragicznym wypadku, do którego doszło w 2019 roku. Wy wyniku potrącenia przez rozpędzone auto zginął przechodzący przez pasy mężczyzna. Wydarzyło się to na oczach jego żony prowadzącej wózek z dzieckiem. O tym smutnym zdarzeniu musieli niedawno przypomnieć pracownicy Zarządu Dróg Miejskich. Wszystko przez hejterskie komentarze mieszkańców, które zaczęły się pojawiać pod postem ZDM na temat otwarcia ul. Sokratesa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czytanie komentarzy mieszkańców, "jak zły sen". ZDM pokazał hejterskie wpisy

W poniedziałek, 3 października ZDM opublikowało post, w którym opisano przebudowaną ulicę Sokratesa. W ramach modernizacji m.in. wymieniono nawierzchnię, zamontowano nowe oświetlenie i poprawiono bezpieczeństwo przejść dla pieszych.

Komentujący nie przyjęli jednak informacji z radością. Pod postem zaczęło się pojawiać wiele krytycznych komentarzy, a niektóre można wprost określić jako hejt. We wtorek ZDM odniósł się do tego w kolejnym wpisie:

W 2019 r. na ulicy Sokratesa zginął człowiek. Zabił go sąsiad, mieszkaniec tej samej ulicy. Jechał 140 km/h w terenie zabudowanym, potrącił pieszego znajdującego się już na pasach. Przez Warszawę przetoczyła się gorąca dyskusja o bezpieczeństwie ruchu drogowego, która przybrała w pewnym momencie wręcz wymiar ogólnopolski. Sprawa wywołała ogromne poruszenie i liczne apele. Jednym z wątków był kształt samej ulicy Sokratesa. Czy musi być tak szeroka, jak powinna się zmienić, czy zmiany mogły nastąpić wcześniej…Te wydarzenia są cały czas żywe w naszej pamięci. Z tej perspektywy czytanie niektórych komentarzy opublikowanych wczoraj pod komunikatem o zakończeniu przebudowy jest jak zły sen. Sami zobaczcie, wybraliśmy tylko kilka z dziesiątek podobnych.

Post opatrzono niektórymi wypowiedziami mieszkańców: "I pomyśleć że to wszystko przez jednego idiotę. Ktoś musiał dobrze w łapę dostać że wogole wpadł na taki pomysł i dał na to zgode" - stwierdza jeden z komentujących. "[...] przez dwóch idiotow, tego z samochodu i tego debila co wlazł mu pod koła. Raczej w łapę nikt nie dał tylko lewactwo zrobiło aferę w mediach i nie mogli tego tak zostawić dla swojego świętego spokoju..." - dorzuca ktoś inny. Niektóre komentarze wzajemnie się wykluczają: "Zbudowaliście tor do wyścigów w miejscu gdzie powinna być lokalna ulica [...]" - czytamy w jednym z komentarzy. Inny mówi zaś: "Po prostu super... z dwóch pasów w jednym kierunku zrobiliście jeden, w dodatku zakorkowany" (pisownia oryginalna). Te i inne komentarze znajdziecie w poście ZDM, który zamieszczamy poniżej.

Drogowy bandyta z Sokratesa skazany. Krystian O. odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE