Mocna kampania Zarządu Dróg Miejskich. Te grafiki i hasła dają do myślenia

2020-01-21 18:17
Kampania #TylkoTrochę
Autor: ZDM Kampania #TylkoTrochę

„Jadąc przez chwile za szybko, nie zabijamy tylko na chwile” - to właśnie takie hasła znajdziemy na miejskich autobusach. Pojawiły się też dające wiele do myślenia grafiki. To w ramach kampanii #TylkoTrochę, która ma przypominać kierowcom o ograniczeniach prędkości.

Na tyłach osiemdziesięciu miejskich autobusów pojawiły się grafiki przedstawiające trzy postacie przykryte białym workiem - kobiety w ciąży, dziecka i mężczyzny.

- Chcemy pokazać, że to może być każdy z nas. To może być nasze dziecko, to może być nasza żona w ciąży, a w końcu każdy z nas - każda kobieta i każdy mężczyzna. Każdy może być ofiarą wypadku drogowego - tłumaczy rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich, Karolina Gałecka.

Grafikom towarzyszą mocne hasła, np. „Jadąc przez chwile za szybko, nie zabijamy tylko na chwile”, albo "Czy jadąc trochę za szybko, wjeżdżasz w ludzi na pasach tylko trochę?".

- Nie ma czegoś takiego jak jazda "przez chwilę", czy "tylko trochę". Tylko trochę i ta chwila może mieć konsekwencje nie tylko
dla nas - dodaje Gałecka.

Jak podkreśla Zarząd Dróg Miejskich, nie wystarczy przebudowa dróg. Żeby zapobiegać wypadkom, trzeba też edukować. W tym roku ZDM otrzymał dodatkowe 20 mln zł na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oprócz przebudowy dróg, mają na to wpływ m.in. właśnie takie kampanie.

- Straszne. Sama jestem kierowcą. Dociera więcej do człowieka jak to zobaczy - mówi mieszkanka stolicy.

W 2019 roku na stołecznych drogach zginęło 35 osób. Z roku na rok liczba osób, które zginęły w wypadkach sukcesywnie spada. Kampania potrwa przez najbliższy miesiąc. Grafiki i towarzyszące im hasła zostaną na miejskich autobusach do 20 lutego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE