mitologia

i

Autor: Pexels

Quiz

Mity greckie w szybkim quizie. Co wiesz o Zeusie, Atenie i Heraklesie?

2023-11-14 14:28

Mitologia grecka zdecydowanie może fascynować. Wiele osób zaczyna się nią interesować szczególnie w latach szkolnych, gdy na lekcjach omawiane są poszczególne mity i ich bohaterowie. Sprawdź, ile udało ci się zapamiętać z wyjątkowo barwnych opowieści o bogach i herosach.

Mitologia grecka - quiz

Mitologia grecka, będąca rozbudowanym zbiorem opowieści o przygodach bogów i herosów, do dziś przyciąga sporą uwagę. Postaci Zeusa, Hadesa czy Posejdona nadal przewijają się w kulturze popularnej, w tym kultowych filmach dla najmłodszych.

Nie oznacza to jednak, że mity nie interesują również osób starszych, chętnie powracających chociażby do opracowania Jana Parandowskiego. Trudno się temu dziwić - opisywane opowieści mogą skutecznie oderwać od codzienności i przedstawić niezwykle barwny, nieograniczony świat.

Jeśli jesteście miłośnikami greckiej mitologii, spróbujcie zmierzyć się z naszym quizem. Czekają na was pytania o najbardziej znanych bogów i herosów, o ich losy, związki i atrybuty. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Mitologia grecka. Co wiesz o dawnych bogach i herosach? Quiz

Pytanie 1 z 10
Jak w mitologii greckiej nazywał się bóg podziemnego świata zmarłych?

Łoś na Grochowie - zobacz zdjęcia:

"Chłopi". Aktorzy z obsady poza planem. W filmie pięknie ich namalowali, a jak wyglądają bez charakteryzacji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE