Będą nowe zasady kwarantanny! Co się zmieni?

i

Autor: PAP/Wojciech Olkuśnik Będą nowe zasady kwarantanny! Co się zmieni?

Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe zasady kwarantanny! Co się zmieni?

2020-10-19 13:30

Już wkrótce nowe zasady kwarantanny. Ministerstwo Zdrowia zamierza wprowadzić konkretną zmianę. Dotyczy m.in. możliwości pracy podczas kwarantanny. Co dokładnie się zmieni? Czy można pracować podczas kwarantanny? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Będą nowe zasady kwarantanny! Co się zmieni?

- Chcemy zmienić warunki kwarantannowania. Wielu z nas jest na kwarantannie nie tylko dlatego, że mają objawy. Chcemy wprowadzić możliwość tele pracy czy pracy zdalnej - za zgodą pracownika i pracodawcy na kwarantannie. Chcemy, żeby te osoby mogły mieć możliwość pracy. Póki co takiej możliwości przepisy nie przewidywały - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Czytaj także: Będzie więcej szpitali polowych. W których miastach będą się znajdowały? [LISTA]

Jak długo trwa kwarantanna?

Wcześniej obowiązywały dwa tygodnie kwarantanny. Od pewnego czasu kwarantanna jest krótsza. Jak długo trwa kwarantanna?

  • Jeśli jesteś na kwarantannie z powodu powrotu do kraju, obowiązuje Cię ona przez 10 dni, licząc od dnia następnego od przyjazdu.
  • Kwarantanna wynikająca z ryzyka zakażenia koronawirusem, np. z uwagi na kontakt z osobą chorą, trwa 10 dni od dnia następującego po ostatnim dniu narażenia lub styczności ze źródłem zakażenia koronawirusem. Służby sanitarno-epidemiologiczne mogą podjąć decyzję o wydłużeniu lub skróceniu kwarantanny.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE