Mimo mrozów praca wre. Co nowego czeka nas w tym roku nad Wisłą?

2021-02-15 12:46
wisła
Autor: fot. Dzielnica Wisła

Najważniejsze by móc znowu się spotkać- organizatorzy atrakcji w Dzielnicy Wisła przygotowują się do kolejnego sezonu nad rzeką. Za nimi trudny rok, ale mimo ograniczeń spowodowanych pandemią, chętnych do wypoczynku nad Wisłą nie brakowało. Nowości pojawiają się już teraz.

Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16
Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?

Choć do lata jeszcze​ daleko, przygotowania do tegorocznego sezonu nad Wisłą trwają w najlepsze.

Z powodu pandemii zeszły rok dla Dzielnicy Wisła był najtrudniejszym w jej historii, mimo to udało się zorganizować kilkaset bezpłatnych rejsów oraz kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych, sportowych i ekologicznych. W lipcu powrócił Warszawski Plażowy, który czuwał nad bezpieczeństwem i wypożyczał sportowy sprzęt.

Hasło tegorocznego sezonu nie jest jeszcze znane, ale już teraz wiadomo, że nie zabraknie nowości.

"To na co ja się najbardziej się cieszę, to sauna. To będzie pierwszy taki obiekt pływający, już prace mają się ku końcowi. Nawet miałem już przyjemność sprawdzić i wiem, że grzeje. Ale zanim wypłynie, musimy do tego przygotować rzekę, musi minąć mróz, bo ona nie może być zamarznięta" - mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta do spraw Wisły.

A o tym że mimo mrozów nad rzeką wciąż dużo się dzieje, może świadczyć...nietypowa galeria wyświetlana od wczoraj na podporach mostu Świętokrzyskiego.

"Od lat miejska graficzka Ola Jasionowska przygotowuje plakaty promujące Dzielnicę Wisłę. One się bardzo podobają warszawiakom, którzy często pytają gdzie można je dostać. Nie można ich kupić, dlatego postanowiliśmy wyświetlić je na podporach mostu Świętokrzyskiego. Są tam cztery wersje plakatu z naszą charakterystyczną łódeczką" - mówi Piotrowski.

Nim zapadnie dobra noc, Dzielnica Wisła otwiera nietypową galerię na moście 😍💙🧜‍♀️ #WisłaDlaWszytskich Zieleń Warszawska, kolor Wisły 💚Opublikowany przez Dzielnica Wisła Niedziela, 14 lutego 2021

Wirtualne obrazy pojawiają się nad rzeką wraz z uruchomieniem miejskiego oświetlenia- mają na stałe wpisać się w nadwiślański krajobraz.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE