Mimo dodatnich temperatur spacerują po lodzie. Sprawa dzieli mieszkańców Białołęki

2021-02-22 18:59

Podczas dodatnich temperatur nie można w pełni zaufać pokrywie lodowej - tak warszawscy strażacy komentują sprawę spacerowiczów i wędkarzy, którzy pojawiają się na kanale żerańskim. Temat rozgrzał do czerwoności forum warszawskiej Białołęki. Zobacz wideo i zdjęcia.

Mimo dodatnich temperatur wędkarze wchodzą na lód

Na Kanale Żerańskim wciąż przebywają wędkarze, osoby na łyżwach, a nawet rodzice z dziećmi

Mimo dodatnich temperatur na zamarzniętym Kanale Żerańskim pojawiają się kolejne osoby. Mieszkańcy pukają się w czoła.

Czytaj także: Pałac Kultury i Nauki nie jest już najwyższy! Sprawdź najwyższe budynki w Warszawie

- Raz widzieliśmy faceta, który ciągnął sanki z dzieckiem. Głównie są tam wędkarze, to ich stałe miejsce. Nieco dalej ktoś urządził sobie lodowisko - mówią.

Aspirant sztabowy Łukasz Płaskociński z warszawskiej straży pożarnej przestrzega - lód w czasie ocieplenia jest bardzo niebezpieczny.

- Najbezpieczniejszy jest tzw. lód czarny. Wbrew nazwie jest przezroczysty. Powstaje przez powolne zamarzanie. Teraz mamy temperatury dodatnie, gdzie lód się topi. On nigdy nie jest bezpieczny - mówi.

Jeżeli widzimy osobę, pod którą załamał się lód, to w pierwszej kolejności musimy zadzwonić na numer alarmowy 112. Dopiero później, jeżeli czujemy się na siłach, możemy próbować pomóc osobie w wodzie przez podanie jej przedmiotu, którego mogłaby się chwycić.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE