skrzyżowanie Ursynów

i

Autor: materiały prasowe

Czas na zmiany?

Mieszkańcy Ursynowa chcą przebudowy ważnego skrzyżowania. Ruszyła petycja

2023-03-30 20:31

Mieszkańcy Ursynowa walczą o przebudowę ważnego skrzyżowania. Ich zdaniem podobny krok zwiększy bezpieczeństwo oraz pozwoli na oszczędność czasu i paliwa. Specjalną petycję w sprawie stworzył już jeden z dzielnicowych radnych.

Od kilku lat mieszkańcy ursynowskich osiedli przy ul. Zięby oraz okolic walczą o budowę skrzyżowania ulic Herbsta/Zięby i Pileckiego. Radny Paweł Lenarczyk postanowił więc uruchomić petycję w tej sprawie. Jego zdaniem budową powinien zająć się Zarząd Dróg Miejskich.

Czytaj również: Nowe centrum handlowe pod Warszawą. Park Glinianka już otwarty. Lista sklepów

Mieszkańcy Ursynowa chcą budowy ważnego skrzyżowania

- Bez tego skrzyżowania codziennie mieszkańcy osiedli przy Zięby muszą nadkładać drogę swoimi samochodami. Jeżeli będziemy chcieli jechać z ul. Zięby i Pileckiego, a będziemy potrzebowali zawrócić do Puławskiej, musimy jechać aż do skrzyżowania al. KEN i Ciszewskiego. Chcemy to zmienić. Liczymy, że ZDM pozytywnie odniesie się do naszych postulatów - powiedział Lenarczyk, radny Dzielnicy Ursynów (Polska 2050 / Otwarty Ursynów).

Petycja wyruszyła już na jednym z portali przeznaczonych do tego typu celi. Lenarczyk pisze w niej, że skrzyżowanie powinno mieć sygnalizację świetlną, przejścia dla pieszych oraz pasy dla rowerów. Pod apelem do ZDM podpisało się już ponad 200 osób.

- Jestem mieszkańcem ulicy Zięby i uważam, ze taka inwestycja jest bardzo potrzebna - czytamy w jednym z komentarzy pod petycją.

- Zależy mi na efektywnej i oszczędnej z punktu widzenia wykorzystania paliwa i czasu, ograniczającej emisję spalin infrastrukturze Ursynowa - dodała kolejna osoba.

Od dawna zabiegam o przebudowę skrzyżowania. Ułatwi to codzienność mojej rodziny, poprawi bezpieczeństwo w drodze do przedszkola i szkoły, zmniejszy spalanie, odciąży okoliczne skrzyżowania, ułatwi dostęp do metra i wszelkich małych biznesów zlokalizowanych w okolicach Herbsta. Ułatwi komunikację mieszkańcom Zięby/Bekasów/Pileckiego/Herbsta - napisał kolejny komentujący.

Zobacz, jak obecnie wygląda kamienica przy ul. Łuckiej 8 w Warszawie:

Plebiscyt Warszawiaki 2022. Warszawa codziennie zaskakuje!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE